У львівських школах розвиватимуть 23 соціальних бізнеси
Вирощування мікрозелені, сухоцвітів, виготовлення фруктових чипсів, унікальних шоперів, апсайклінг та створення квестів – це лише частковий перелік шкільних бізнесів, які отримали грантове фінансування на розвиток
Про це повідомили у Львівській міській раді, передає "Еспресо.Захід".
Відтак на базі освітніх закладів Львівської громади запрацює 23 соціальних підприємства.
Проєкт "Львівські шкільні соціальні підприємства" стартував у березні цьогоріч. Школярам міста запропонували придумати соціальний бізнес, який вони зможуть розвивати на базі свого закладу освіти. Аби навчити учасників основних навичок підприємництва, для них провели серію тренінгів.
"Протягом квітня-травня діти провчилися 8 тижнів. Це були різні навчання з маркетингу, підприємництва, ораторської майстерності – все, що допомогло їм створити шкільні соціальні підприємства. На першому етапі було подано понад 400 заявок, з яких ми відібрали 30 команд, це близько 270 дітей - вони пройшли навчання у Центрі підтримки підприємництва. Тепер ми організували форум-пітчинг, де діти презентували свої ідеї, а також провели ярмарку, щоб команди могли представити свої вироби споживачам", – розповіла Анна Чуба, координаторка проєкту.
Фото: ЛМР
Школярка Софія на ярмарку продає мікрозелень, вирощену в лабораторії ліцею "Львівський".
"В мене є рукола, гірчиця, брокколі і крес-салат. Вони мають дуже багато вітамінів. Їх можна додавати до всяких салатів, до страв, до канапок. Це ми вирощуємо в своїй школі, в лабораторії. Ми сіємо пограмово насіння і по чуть-чуть вирощуємо, ставимо на спеціальні мікросхеми, які в нас є. Кожен день доглядаємо за ними", – розповідає Софія.
Учні Грядівської гімназії вже два роки займаються вирощуванням лаванди. З неї роблять ароматичні саше, а також продають букети. Частину коштів діти вкладатимуть у розвиток бізнесу, а іншу планують спрямувати на благодійність.
"Ми виготовляємо чай, саше і ось такі букетики. Ми б наші кошти давали в Unbroken, для дітей, для всяких притулків, а також для підтримки наших захисників. Ми їм безкоштовно передавали наші вироби", – розповідають учасниці команди.
У Львові діти полонених та зниклих безвісти бійців безкоштовно харчуватимуться у школах і садках
За словами начальника управління освіти Львова Андрія Закалюка, зараз у школах і садках міста навчається 123 дитини, які підпадають під цю категорію програми. Програма поширюється на: учнів 1-4 класів шкіл Львівської МТГ; учнів шкіл, вихованців садочків з поміж дітей (рідних, усиновлених, пасинків, падчерок) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні; дітей із багатодітних сімей; дітей з особливими освітніми потребами тощо.
- Актуальне
- Важливе