![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Став Героєм Небесної Сотні у 33 роки: 13 березня народився нащадок вояків УПА Анатолій Жаловага
Професійний тренер та будівельник Анатолій Жаловага, якому випало стати Героєм Небесної Сотні, потрапив на Євромайдан тільки з третьої спроби
Про це повідомив Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum, інформує Еспресо.Захід.
13 березня 1980 року на Львівщині в родині нащадків вояків УПА народився майбутній Герой Небесної Сотні Анатолій Жаловага. Змалку захоплюючись спортом, хлопець згодом став професійним тренером та кандидатом у майстри спорту. Він грав за гандбольну команду "СКА-Львів", однак через травму хребта вимушений був відмовитися від спортивної кар’єри й опанувати фах будівельника.
Як розповіли у Національному музеї Революції Гідності, Анатолій був учасником Помаранчевої революції у 2004 році, а в найзапекліші лютневі дні Революції Гідності вирушив до Києва. Однак потрапити до столиці зумів лише з третьої спроби: спершу забракло місць в автобусі, а потім забув паспорт.
Уранці 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській Анатолій Жаловага загинув від кулі силовиків. Йому було 33 роки.
У музеї зауважують, що поховали Анатолія у Дублянах 22 лютого 2014 року. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України йому було присвоєно звання "Герой України" з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно). Почесний патріарх УПЦ Філарет 4 липня 2015 року нагородив його медаллю "За жертовність і любов до України", а верховний архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав 8 травня 2016 року відзначив почесною грамотою (посмертно). Ім’я та портрет Анатолія Жаловаги викарбувано на тимчасовому меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві, а також на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові. На честь героя встановлено знак на алеї пам’яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місті Ходорів Жидачівського району. 6 липня 2014 року в Дублянах на фасаді будівлі Дублянської загальноосвітньої школи, в якій навчався Анатолій, відкрили меморіальну дошку, а самій школі присвоїли його ім’я (нинішня назва – Дублянський опорний ліцей імені Героя України Анатолія Жаловаги). 13 березня 2015 року на фасаді будівлі Львівського державного училища фізичної культури, де навчався цей Герой Небесної Сотні, відкрили меморіальну дошку.
- Раніше ми повідомляли, що 10 березня виповнилося 40 років Героєві Небесної Сотні, який віддав життя на Євромайдані, Олександру Капіносу
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)