Сміттєпереробний завод у Львові не зможе нормально працювати без належного сортування сміття, - депутатка Пак
Сміттєпереробний заводу у Львові, вартість якого сягає 47,7 млн євро, не зможе ефективно працювати, поки у місті не буде інфраструктури та культури сортування сміття
Про це під час сесії 12 вересня заявила депутатка Уляна Пак
"Завод – це не панацея. Туди не можна вести скопом усе сміття, яке є у наших смітниках. Для того, щоб завод запрацював, має запрацювати сортування. Сортування, яке є у Львові – це первісний рівень. Його немає". - каже Уляна Пак.
Депутатка згадує поїздку на аналогічний сміттєпереробний завод у Польщі у 2019 році.
"Ми були на заводі у Гданську. Це той самий завод, який будують у нас. За рік до будівництва заводу місто почало адвокаційну кампанію з сортування. По всії районах ходив містер Сортер і вчив людей сортувати сміття. Вони вважають, що успіх їхнього заводу полягає у сортуванні сміття. У них всюди стоять різнокольорові смітники – і на вулицях, у і супермаркетах, і у школах і у садках. Тобто людей для початку навчили сортувати сміття", - каже вона.
Відтак, Уляна Пак скептично ставиться до прогнозу директора ЛКП "Зелене місто" Олександра Єгорова, який запевняє, що після запуску роботи сміттєпереробного заводу на Пластовій, на полігони потраплятиме лише 15% відходів.
"Зараз вересень. До лютого, ви не зможете досягнути 15% вивозу на полігони. Зараз доганяємо поїзд заводу, а поїзд сортування сміття вже давно поїхав. Аби успіх цього заводу відбувся, ми вже маємо доганяти поїзд сортування, який від нас. У нас немає ані немає культури сортування сміття, немає інфраструктури. Це неправильний підхід до організації сортування сміття і організації роботи цього заводу", - каже депутатка.
- Під час сесії 12 вересня депутати погодили отримання кредиту на 840 млн грн. З них 716 млн грн передбачені на добудову сміттєпереробного заводу. Відтак загальна вартість підприємства на Пластовій сягне 47,7 млн євро.
- Актуальне
- Важливе