Садовий заветував ухвалу про оренду площі Міцкевича у Львові, за яку раніше публічно агітував
Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що разом з депутатами міськради прийняли спільне рішення накласти вето на ухвалу про передачу частини площі Міцкевича в оренду власнику "ОККО" для будівництва підземного паркінгу
Про це Садовий написав на своїх сторінках у соцмережах.
Мер Львова зазначив, мовляв, до такого рішення дійшов після того, як "почитав фейсбук", "поговорив з депутатами", й "не побачили належної реакції від інвестора, який отримав можливість збудувати підземний паркінг на площі Міцкевича".
"Тому прийняли спільне рішення накласти вето на ухвалу, яка стала скандальною через те, що великий бізнес не може якісно й зрозуміло пояснити, як вони будуватимуть цю парковку. Пропоную провести відкриту публічну презентацію з поясненнями та відповідями на питання, які ставить громадськість", – додав Садовий.
Йдеться про голосування на сесії міськради 30 квітня. Тоді 34 міські депутати підтримали ухвалу про передачу земельної ділянки площею 0,1680 га на пл. Міцкевича в оренду ТзОВ "Центр розвитку нерухомості" на 10 років. Вартість оренди – 153 тис. грн на рік. Компанія входить до структури "Універсальної інвестиційної групи" Віталія Антонова, власника мережі АЗС "ОККО".
Після цього група депутатів Львівської міськради закликала Андрія Садового ветувати передачу частини площі Міцкевича в оренду приватній фірмі. На переконання обранців, що не голосували "за", це рішення несе пряму загрозу транспортній системі та історичному центру.
Під час засідання 30 квітня депутат Володимир Гой зазначав, що це вперше в історії міста, коли в оренду приватній компанії передають фактично проїжджу частину.
Перед тим відповідну ухвалу безрезультатно виносили на голосування кілька разів. Зокрема, торік у серпні вшосте не змогли ухвалити це рішення. Основною причиною суперечок під час тодішнього сесійного засідання тоді були сумнівні умови оренди та непрозорість проєкту. Активісти також заявляли, що підземний паркінг під площею Міцкевича – бомба сповільненої дії, що зруйнує серце Львова.
Згідно з детальним планом території, ухваленим міською радою 25 травня 2023 року, на цій ділянці передбачено створення громадського простору з підземним паркінгом на 40 місць. Документація також передбачає розміщення автоліфта, в’їздів-виїздів, сходів та пішохідної зони з лавками й озелененням. А ще об’єкт мали б використовувати як укриття.
Позиція Садового щодо будівництва паркінгу на засіданнях міськради
На одному з пленарних засідань 16 травня 2024 року, на якому розглядалося питання "Про надання ТОВ "Центр розвитку нерухомості" дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на пл. А. Міцкевича", Андрій Садовий висловився про забудовника: "Люди готуються інвестувати кошти. Тому давайте дамо людям можливість виконати свої зобов'язання перед містом і зробити цей паркінг, який там має бути. Він важливий. Там кожне паркове місце є важливим. Це буде хороший приклад для інших будівельників".
На слова Садового відповів депутат Володимир Лесик, який зауважив, що паркомісця дійсно потрібні для міста, однак варто врахувати можливість відновлення дорожнього руху після зведення паркінгу.
На що мер Львова відповів так: "Подивіться, забудовник – це є дуже відома компанія в Україні. Один з найбільших з точки зору сплати податків [...] треба дати людям можливість виконувати свої зобов'язання? Це публічне питання. Розумієте? Ми всі свідомі цього питання".
У той день львівські депутати прийняли згадану ухвалу, давши 40 голосів "за".
Вже на сесії, що відбулася 7 серпня 2025 року, винесли ухвалу щодо затвердження проекту землеустрою на відведення земельної ділянки на площі Міцкевича та надання її оренду.
Тоді міський голова заявив: "Якщо ми сьогодні підтримуємо дану ухвалу, то ми цей паркінг побачимо там за 2-3 роки. І жодного обмеження руху на цій території не планується. Якщо є приватні кошти для будівництва паркінгу, то, я думаю, гріх цього не підтримати".
Тоді Садовий запевнив депутатів, що якщо в сесійній залі в той день ухвалу не підтримають, подібне питання більше не виноситиметься на голосування.
"Якщо ви зараз проголосуєте, що паркінгу там не потрібно — я не буду більше це питання піднімати, от і все. Бо розумієте, ми цю ухвалу вже ганяємо по сесійній залі скоро буде рік", – додав мер Львова.
До речі, необхідної кількості голосів в той день не назбиралося. За ухвалу проголосував 31 депутат, що недостатньо для позитивного рішення.
- Актуальне
- Важливе