
Виконком проти рішення суду: Львів знову обмежив для пільговиків кількість безплатних поїздок у громадському транспорті
Попри те, що міськраді не вдалось оскаржити скасування ліміту на безкоштовний проїзд, після суду виконком затвердив нове рішення з майже тими ж обмеженнями
Про це у коментарі для "Еспресо Захід" повідомила пенсіонерка Ольга Демчук, яка подала позов щодо скасування лімітів.
Йдеться про апеляційне оскарження рішення Львівського окружного адмінсуду, який постановив визнати протиправним, а відтак і нечинним, рішення виконавчого комітету Львівської міськради, яким з 1 липня цьогоріч встановлювали місячний ліміт на безоплатні поїздки у громадському транспорті для пільговиків.
Як розповіла пенсіонерка Ольга Демчук, яка і позивалась до виконкому, Восьмий апеляційний адмінсуд, не задовольнив скаргу ЛМР і залишив попереднє рішення в силі.
Читайте також: "Ліміт у 60 поїздок - це мало й незаконно": чому у Львові пенсіонерка судиться з міськрадою за безплатний проїзд у транспорті
Також жінка повідомила, що на засіданні суддя вказав, що рішення вважатиметься чинним з моменту його проголошення. Оскільки наразі стенографії у Єдиному державному реєстрі судових рішень немає, то і уточнити, чи є у цьому випадку можливість касаційного оскарження, неможливо.
Реакція міста та рішення виконкому, яке з'явилось після засідання
За декілька годин після закінчення суду відбулось засідання виконавчого комітету ЛМР. На порядку денному було єдине питання, яке його члени затвердили. Йдеться про те, що пенсіонерам за віком та людям з інвалідністю 3-ї групи надано можливість 60 безоплатних поїздок на календарний місяць, з можливістю безплатної пересадки в межах 40 хв, у міському транспорті Львівської громади.
Вже згодом у новині пресслужби міської ради повідомили, що таке рішення враховує судову практику та додали, що пункт про 60 поїздок виклали у новій редакції, усунувши всі технічні моменти, які можуть бути протрактовані неоднозначно.
"Є перелік пільгових категорій, які мають право на безоплатний проїзд у громадському транспорті на підставі законів України. Пенсіонери та люди з інвалідністю 3 групи не входять до цього переліку. Таку пільгу у Львові цим двом категоріям мешканців надало місто як додаткову соціальну гарантію. Відповідно, надавати кількість пільгових поїздок для саме для цих категорій є правом органу місцевого самоврядування", – йдеться у повідомленні пресслужби.
Також нагадаємо, що рішення Львівського окружного адмінсуду базувалось на постанові Кабміну №354, яка встановлює безплатний проїзд у громадському транспорті, забезпечує соціальний захист пенсіонерів за віком та є обов`язковою до виконання.
Вказана постанова Кабміну має більшу юридичну вагу, аніж рішення виконавчого комітету Львівської міської ради, яке встановлює ліміти, а тому воно не може їй суперечити.
Враховуючи, що суд вважає обмеження на безплатний проїзд протидією постанові Кабміну, то і нове рішення виконкому можна трактувати як таке ж, проте з невеликим відступом у вигляді пересадки протягом 40 хвилин з моменту купівлі квитка.
"Вважаю, що не повинно бути ніякого взагалі обмеження. Можливо, якщо хтось дійсно зловживає і має, скажімо, 200, 300 поїздок, тоді, напевно, варто заблокувати таку картку. Хоча теж треба вивчати питання, чи він або вона систематично так їздить, чи, можливо, такий місяць лише був, бо щось сталося в людини. Тобто все це треба аналізувати в розрізі часу, бо буває, що людина поїхала в санаторій і взагалі не користується громадським транспортом. А в когось проблеми зі здоров’ям і треба щодня проходити реабілітацію, їздити кількома маршрутками в різні частини міста", – розповіла раніше пенсіонерка Ольга Демчук в інтерв’ю "Еспресо Захід".
- З 1 липня у Львові обмежили кількість безоплатних поїздок у громадському транспорті пенсіонерам за віком та людям з інвалідністю 3 групи. Тоді встановити ліміт на поїздки в місті вирішили через те, що в системі е-квитка фіксували випадки, коли пасажири впродовж місяця реєструють значну кількість пільгових поїздок – від 100 до понад 400 валідацій однієї пільговою ЛеоКарт.
- Актуальне
- Важливе





