
Повністю інклюзивні: у Львові центр Unbroken відкрив два нові поверхи. Фото
У Львові Центр Unbroken розширився ще на два поверхи, де вже отримують допомогу військові із важкими травмами
На відкритті побувала кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
Над поліклінікою Першого ТМО надбудували 4-й і 5-й поверхи, завдяки чому палатний фонд збільшився на 74 ліжка.
Приміщення повністю інклюзивні, тут немає порогів, весь простір обладнаний поруччями. А кожна палата оснащена спеціальною консоллю, за допомогою якої пацієнт може викликати медичний персонал, а також регулювати освітлення до зручного для себе рівня. Як зазначають бійці, які зараз проходять реабілітацію та лікування у нових палатах, простір достатньо комфортний та зручний, і дає можливість легко пересуватися без сторонньої допомоги та користуватися вигодами.
Фото: Андріана Стахів
Іван Голик на момент поранення служив вже понад рік. Аби доєднатися до лав ЗСУ спеціально повернувся до України з-за кордону, спочатку військовий служив на Запорізькому напрямку, а згодом на Донецькому. Саме там 11 лютого 2024 року через танковий приліт він отримав важкі поранення. Пригадує, що під час нього двоє побратимів загинули, а ще четверо отримали складні поранення. Сьогодні ж він після численних операцій проходить реабілітацію у новій частині Unbroken.
"Тут є доступ до всього, ти собі сам даєш ради, не потрібно допомоги чужої. Це взагалі супер, – ділиться воїн тим, наскільки комфортно почувається у новому просторі. – Ти тут незалежний ні від кого, це є основне, що тобі не потрібна чужа допомога, ти собі сам даєш ради у всьому".
Фото: Андріана Стахів
За словами генерального директора Першого медоб’єднання Львова Олега Самчука, проєктування приміщення тривало упродовж пів року, ще пів року зайняли ремонтні роботи. І тепер поява такого нового простору дає можливість зменшити чергу пацієнтів, яка до Unbroken є чималою. За проєктом, палати зроблені одномісними та двомісними, проте за потреби можуть розміщувати і третього пацієнта.
"На кожне реабілітаційне ліжко, яке в нас працює, є черга із 38 пацієнтів – на кожне. Це є глобальна велика черга, ми приймаємо надважких пацієнтів. Тому ми зараз цим змогли розвантажити цю чергу, взяти найважчих пацієнтів зі всієї України і почати їх реабілітувати. На жаль, ми не можемо взяти середніх пацієнтів, великих пацієнтів, займаємося надскладовими. пацієнтами", – пояснює Олег Самчук.
Як розповідає воїн 100-ї ОМБр Андрій, він перебуває в Unbroken вже два місяці. У новій палаті почувається комфортно, каже, усе доступно, а консоль, яка дозволяє викликати персонал та регулювати світло також є додатковим моментом зручності.
"Все дуже зручно, санвузол дійсно максимально інклюзивний, до всього я маю доступ: можу і під'їхати возиком, а він в мене дуже широкий, можу і так само на милицях підійти, і з протезом. Дуже зручно все зроблено. І персонал уважний, всі дівчата ходять, допомагають, медсестри, санітарки", – ділиться захисник.
Фото: Андріана Стахів
Воювати Андрій пішов добровольцем, але спочатку його брати не хотіли, оскільки має епілепсію. Та все ж таки вдалося йому потрапити до війська, бо сидіти вдома не міг. Своє поранення він отримав на Донеччині.
"Місто Костянтинівка, був приліт КАБів. Зі мною в приміщенні було ще двоє людей, вони загинули. Я якимось дійсно чудом вижив. У мене було дуже сильне поранення лівої ноги, певний час намагалися її зберегти, але не вийшло. Воно не загоювалося, тому зробили операцію. І близько трьох місяців тому мені видали протез із тимчасовим куксоприймачем. Я тренуюсь і вже можу навіть трохи ходити без милиць", – говорить воїн.
Як відзначають в Unbroken, людей, які через війну потребують порятунку та хочуть отримати допомогу в центрі, справді багато, тому тут старатимуться охопити якомога більше пацієнтів та надати їм можливість проходити якісну реабілітацію й лікування.
Фото: Андріана Стахів
- Актуальне
- Важливе



