Показник роботи печінки зріс в 10 разів: у Львові медики врятували немовля
Передчасно народжена дівчинка не могла самостійно дихати, пожовтіла, а її печінкові показники перевищували норму у 10 разів
Про це повідомили медики Першого ТМО.
33-річна львівʼянка Любов Пʼятничанська вже виховує з чоловіком маленьку донечку. На 35-му тижні вагітності у Люби раптово заболів живіт.
"Я поїхала до свого лікаря у пологове відділення Лікарні Святого Миколая і речей з собою майже не брала. Думала, що лікар підкаже, що зробити з болем, і я повернусь додому, адже народжувати було ще зовсім рано", — розповідає Любов.
Виявилося, що це вже перейми. Коли жінка народила, її крихітку одразу ж забрали до реанімації. Лікарі підʼєднали немовля до апарату неінвазивної вентиляції легень. Коли ж легені дитини почали справлятися самостійно, її перевели до відділення патології новонароджених і недоношених дітей. Там боротьба за здоров’я Надійки – так назвали дівчинку – продовжилась.
"Надійка була дуже млява, не могла самостійно їсти, тож ми годували її через зонд. А білірубін – це показник роботи печінки – зріс до 200-250. При тому, що норма – 21", – розповідає Лариса Григоренко, неонатологиня, завідувачка відділення патології новонароджених і недоношених дітей Лікарні Святого Миколая.
У дівчинки виникла жовтяниця новонароджених. Якщо вчасно не стабілізувати рівень білірубіну, то дитина страждатиме від неврологічних ускладнень: рухових розладів, порушення уваги та запамʼятовування.
Допомогти малюкам з жовтяницею може фототерапія, яку і проводили Надійці 5 днів. Аж поки їй не стало краще. Завдяки цій процедурі медики вчасно вилікували Надійку та не допустили розвитку ускладнень.
- На Закарпатті вперше провели лапароскопічну операцію з видалення нирки в дитини
- Актуальне
- Важливе