Новорічний врожай: львів’яни здали 5 тонн ялинок на компостування
У Львові на міській станції компостування переробляють ялинки на органічну підживку. Сюди вже надійшло перші 5 тонн хвойних дерев, серед яких і головна ялинка міста
Про це повідомляє ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
Ялинки спершу подрібнюють на щепу, а згодом з них роблять органічну підживку. Львів’ян закликають не викидати свої ялинки, а здавати на переробку.
Дерева на міську станцію компостування, що на вул. Пластовій, 13 у Львові, привозять як перевізники, так і самі мешканці. Тут усе обліковують: спершу дерева зважують, а далі з допомогою техніки подрібнюють.
"Наш оператор фіксує тип органічних відходів, які до нас надійшли, постачальника, який до нас їх привіз, і вагу. В залежності від того, що це за відходи, оператор вирішує, на якій ділянці їх розміщати. Харчові відходи розміщуються і згодом переробляються на виробничих полях, а усі гілки, в тому числі ялинки, спершу обов’язково подрібнюються.
Ялинки на дробарці ми подрібнюємо на щепу. Далі ми змішуємо її з іншими породами дерев і укладаємо в борти, де усе поєднується з іншими органічними відходами і так компостується впродовж трьох місяців", – розповідає Мирослава Білокур, провідна технологиня ЛКП "Зелене місто".
Така органічна підживка може використовуватись як добриво для садівництва чи городництва. Компост з міської станції компостування використовують для підживлення міських клумб та саджанців у парках.
"Цю органічну підживку ми використовуємо при висадках зелених насаджень у місті, у наших парках та збагачуємо ґрунт на клумбах. Зокрема, цієї осені ми удобрили клумбу на площі Ринок. Оскільки щокілька років ґрунт усе-таки виснажується, тож підживлення значно покращує його стан і створює добрі умови для розвитку рослин.
Органічну підживку ми змішуємо у співвідношенні 1 до 4, тобто одна частинка цієї підживки і 4 звичайного ґрунту. Таким чином утворюється суміш, яку можна використовувати для висадки дерев, кущів, квітів тощо", – розповіла Оксана Луцко, заступниця начальника управління екології Львівської міської ради.
Також щепу з ялинок можна використовувати для мульчування, тобто утеплення саджанців дерев та лунок на зиму.
Мешканцям Львова нагадують, що ялинки потрібно здавати на переробку. Для цього їх можна залишити в спеціальних пунктах збору ялинок біля контейнерних майданчиків за адресами:
вул. Виговського, 34 (на майданчику біля Залізничної РА);
вул. Володимира Великого, 14а (вхід в Кіноцентр, що у парку "Горіховий Гай");
вул. Хоткевича - вхід в парк імені Папи Римського Івана Павла II, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці;
вул. Татарська, 4-8 (біля контейнерного майданчика);
вул. Грабовського , 2 (біля контейнерного майданчика);
вул. Шафарика, 16.
Також мешканці громади можуть самостійно привезти хвойні на станцію компостування, що на вул. Пластова, 13, в ЛКП "Зелений Львів", за адресою вул. Замарстинівська, 167а, або ж на ЛКП "Львівспецкомунтранс" на вул. Жовківська, 18. Привозити ялинки можна в робочі дні - з понеділка по п’ятницю, з 09:00 до 16:00 год.
"Ялинку можна привезти до нас, ми тільки раді. Зараз в нас є дуже багато свідомих мешканців, які самостійно своїм транспортом до нас свої ялинки привозять. Цього року до нас надійшло перших 5 тонн ялинок, це порівняно небагато, але ми очікуємо ще надходжень, оскільки перевізники ще збирають", - кажуть у відомстві.
Загалом за всі роки існування станція компостування прийняла більше 90 тонн ялинок.
Читайте також: В Ужгороді відкрили "екологічний острівець". Що це і як ним користуватися
- Актуальне
- Важливе