Міський голова має забезпечити контроль над запуском сміттєпереробного заводу, – Віталій Троць
Міський голова має забезпечити належний контроль над усіма організаційними і технічними питаннями, щоб гарантувати запуск сміттєпереробного заводу у лютому 2025 року. На цьому наголосив голова фракції "Голос" у Львівській міськраді Віталій Троць
Роботи з будівництва сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій у Львові зупинені. Основна причина – порушення польською компанією "Control Process SA" істотних умов договору будівництва.
Зі слів представників ЛКП "Зелене місто", яке відповідає за будівництво сміттєпереробного заводу, підрядна організація не продовжила у визначений час безумовну банківську гарантію в сумі 3,6 млн євро на виконання контракту.
Віталій Троць, голова фракції "Голос" у Львівській міській раді, заявив, що контракт з підрядником і всі тендерні процедури – це пряма відповідальність міського голови. Тому депутати сподіваються, що мер особисто простежить за цією ситуацією й розрив контракту не дозволить зірвати графіки будівництва заводу і досягне виконання підрядником своїх зобов'язань.
"Нас запевняли, що все під контролем й взяття кредиту точно дасть змогу відкрити його"
"Депутатський корпус протягом останніх засідань сесій Львівської міської ради мав чимало дискусій навколо будівництва сміттєпереробного заводу. В нас були питання як до процесу менеджерської організації будівництва заводу, так і самого до контракту. Ми, як депутати, хотіли, щоб цей процес був прозорим і вже не було жодних затримок. На останньому сесійному засіданні нас запевняли, що все під контролем й взяття кредиту точно дасть змогу відкрити його у лютому 2025 року. Зараз ми маємо інші меседжі — будівництво заводу зупинено.
Місто взяло на себе дуже багато фінансових зобов'язань, тому основне завдання міського голови зараз – забезпечити вчасне відкриття і запуск заводу. Будь-які організаційні та технічні речі з підрядником, по суті, залежать від міського голови. Сподіваємося, що він ці питання проконтролює належним чином", – наголосив депутат.
Зауважимо, тимчасова контрольна комісія міської ради з питань діяльності ЛКП «Зелене місто» дала доручення першому заступнику міського голови представити план виходу з цієї кризової ситуації. Крім цього, представники міськради мають поінформувати, яким чином розірвання контракту вплине на вартість робіт та як можуть змінитися часові рамки реалізації проєкту.
Що було раніше
На сесії 12 вересня депутати Львівської міської ради погодили отримання нового кредиту для міста розміром у 840 млн грн, з яких 716 млн грн має піти на добудову сміттєпереробного заводу. Під час засідання була заслухана інформація від керівника ЛКП “Зелене місто” Олександра Єгорова про стан будівництва заводу з переробки ТПВ.
Як ми вже повідомляли, з 24 вересня роботи на будівництві сміттєпереробного заводу у Львові призупинили. Угоду із польським підрядником розірвали.
- Актуальне
- Важливе