![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Мама захисника з Дніпропетровщини веде уроки школярам з палати сина
47-річний Володимир Овсяніков, який втратив на війні руку та око.
Про це повідомив Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), інформує Еспресо.Захід.
У Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) поруч із сином – 47-річним Володимиром Овсяніковим , захисником із села Андріївка, що на Дніпропетровщині, який переніс уже понад 20 операцій - перебуває його мама. За фахом вчителька, жінка веде онлайн-уроки школярам просто з палати.
Володимир Овсяніков втратив на війні руку та око. Лишень, аби зберегти розвідникові посічену скалкаму ногу, хірурги Національного реабілітаційного Центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) виконали вже 10 втручань. Попереду - ще низка операцій, тривала реабілітація та протезування.
Як розповіли у Центрі UNBROKEN, чоловік вирішив йти в ЗСУ з початком повномасштабної війни Але йому відмовили через стан його здоров'я. Та Володимир не відступив і продовжив оббивати пороги військкоматів. У березні домігся свого та доєднався до війська. Оскільки чоловік в мирному житті був затятим мисливцем та вмів добре вистежувати, то став у ЗСУ розвідником. Воював на Херсонщині та Донеччині.
Важкого поранення Володимир зазнав у липні 2023-го. "Тоді був сильний обстріл, - згадує розвідник. - Росіяни атакували нас з усіх сторін. Я коригував вогонь. Був приліт і один з моїх побратимів отримав поранення, я підбіг йому допомогти і в той же момент ворог поцілив прямо в нас - весь удар я прийняв на себе".
Володимир Овсяніков опинився на межі життя та смерті. Уламки посікли майже все тіло захисника. Він втратив праву руку, частину пальців на лівій та око. Сильно постраждала і права нога воїна. Був високий ризик ампутації. Після низки лікарень боротьба за збереження нижньої кінцівки Володимира продовжилась у Центрі НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання Львова. Сюди розвідника доправили п'ять місяців тому - у важкому стані. З Володимиром приїхала і його мама - вчителька. Жінка ні на день не залишає сина. І прямо в його палаті продовжує дистанційно читати уроки своїм учням.
"Аби врятувати нижню кінцівку захисника, ми виконали серію важких реконструктивних операцій - всього 10. Одну з них - спільно з американськими хірургами. А саме - відновлення цілісності кістки та free flap - пересадку власних м’яких тканин пацієнта, - кажуть у Центрі. -
Загалом Володимир переніс вже зо два десятки операцій. Попереду на захисника чекає ще близько 10 втручань. Щоби уникнути ускладнень щодня в палаті з Володимиром займається фізична терапевтка.
"Ми працюємо над силою м‘язів пацієнта, щоб запобігти їх атрофії, а також з контрактурою в його суглобах, - розповідає фізична терапвтка Христина Цап. - Володимир вже самотужки пересідає з ліжка на колісне крісло, і це - великий успіх".
Крім того Володимира Овсянікова ще чекає серія пластичних операцій з відновлення обличчя. Далі - місяці реабілітації та встановлення сучасного протезу руки.
Але чоловік має велику мотивацію відновитися. Каже: "Попри все, я мрію повернутися на фронт. Знаю, що це вже не буде "нуль", але я хочу бути корисним та допомагати своїм побратимам".
- "Моряк" з біонічною рукою повернувся на фронт
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)