
Львівські медики видалили зі шлунка 15-річної дівчини кілограм волосся
Унікальний випадок у практиці львівських лікарів – медики видалили зі шлунка дівчинки-підлітка кілограм волосся. кілограм волосся у кишківнику. Упродовж останніх двох років дівчинка скаржилася на біль у животі, блювання, проблеми з прийомом їжі та втрату апетиту
Про це повідомили у Центрі дитячої медицини лікарні "Охматдит".
"Наші фахівці прооперували 15-річну дівчинку із Запоріжжя, у якої в кишківнику виявили величезний жмут волосся — трихобезоар, що сягав 40 сантиметрів і важив 1 кілограм, – йдеться у повідомленні. – Пацієнтка родом із Запоріжжя, зараз мешкає зі сім’єю у Львові як ВПО. У 7 років у неї вже виявляли трихобезоар, тоді вона була прооперована в Запоріжжі. Протягом останніх двох років дівчинка скаржилася на біль у животі, блювання, проблеми з прийомом їжі та втрату апетиту".
Спершу дитині лікували гастрит, однак лікування не допомагало. Згодом медики зʼясували, що дівчинка ковтал волосся.
"Ми зробили діагностичну гастроскопію, під час якої зрозуміли, що причина — трихобезоар. Відтак прийняли рішення оперувати дитину. Блювання та проблеми з прийомом їжі у неї були саме через це. Рідка їжа ще могла проходити по кишківнику, а тверда — ні", — пояснює дитячий хірург Микола Микита.
Ліка зазначив, що операція була складною, адже через великі розміри утворення видалити його лапароскопічним методом було неможливо. Хірургам довелося повністю розкрити шлунок, щоб дістати жмут волосся. Зараз дівчинка почувається добре та проходить реабілітацію, зокрема і з психологом.
"Аби цей випадок не повторився, дуже важлива подальша робота дитини з психологом. Такі звички часто є наслідком глибокого стресу, тривожних розладів або навіть депресії. Психологічна допомога дозволить знайти безпечні способи подолання напруги та запобігти повторенню подібних ситуацій у майбутньому", — каже керівник Клініки невідкладної та малоінвазивної хірургії, дитячий хірург Центру Ігор Гулавський.
Синдром "Рапунцель" — це стан, при якому дитина ковтає волосся, що накопичується у шлунку. Найчастіше він зустрічається у дівчат-підлітків із довгим волоссям, які мають звичку його жувати. У групі ризику — діти, які переживають сильний стрес, мають нав’язливі стани, психоемоційні порушення або проблеми з шлунково-кишковим трактом. Спочатку симптоми можуть бути непомітними, але згодом з’являються біль у животі, нудота, втрата апетиту та інші розлади.
- Не міг нормально дихати та розмовляти: у Львові лікарі допомогли хлопчику із рідкісною хворобою



- Актуальне
- Важливе




