
Львівські депутати підтримали Меморандум з ОВА щодо Митрополичих садів
Депутати Львівської міської ради затвердили Меморандум про повернення Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ всієї ділянки Митрополичих садів (2.1 га) та будівлі колишньої бібліотеки Шептицького, який був підписаний вчора у Львові
Відповідне рішення міські обранці проголосували на пленарному засіданні Львівської міської ради.
"За" проголосували 43 депутати.
"Ухвалою передбачається затвердження меморандуму, який був підписаний за участі 5-ти сторін від яких залежить швидке врегулювання питання, що дає нам можливість впродовж двох місяців вирішити питання комплексно і повернути весь комплекс садів і бібліотеку Шептицького у власність УГКЦ. По суті самої ухвали ми передаємо з комунальної власності міської ради нижню частину до сфери управління Львівської ОВА з подальшою її передачею курії Львівської єпархії УГКЦ", – сказав керуючий справами виконкому Євген Бойко.
Документ укладений між Курією Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, Львівською міською радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.
Як йдеться на порталі депутатів ЛМР, після цього Концерн радіомовлення має відмовитися від користування двома іншими сусідніми ділянками.
Держспецзв’язок зі свого боку передає бібліотеку Шептицького обласній адміністрації. А вже Львівська обласна державна адміністрація має об'єднати всі ці об’єкти в єдиний комплекс і передати його Церкві.
- Як ми вже писали, Митрополичі сади у Львові після тривалих судових спорів повертають УГКЦ
Чим особливі Митрополичі сади
Святоюрський парк розташований на схилі Святоюрської гори. У 1772 році був обведений кам'яною загорожею. На початку 19 століття це був мальовничий парк із трьома терасами довкола митрополичого палацу. Приклад сакральних садів, якими оточувалися львівські монастирі та храми у минулому. 2015 року парк було відкрито для публічних відвідин.
Близько 1762–1771 років довкола митрополичого палацу було закладено декоративний сад на терасах, які утримували потужні підпірні стіни. Кожна з терас мала квіткове оздоблення. За аналогією з ватиканським Бельведером, зі східного боку було вісім квіткових партерів.
В ансамблі "Святоюрської барокової скелі" ніби відбивається символіка двох світів – матеріального і духовного – згідно з філософією Сковороди, казав краєзнавець Тарас Максим'юк: "З духовного, Божого храму і починається ансамбль кафедрального собору, а завершується величавим дійством мистецтва садів при митрополичих палатах, візуальний простір яких замикає панорама міста".
З ініціативи митрополита Андрея Шептицького тут висадили фруктовий сад, щоб роздавати фрукти дітям із бідних сімей. Сад зберігся і до сьогодні.
- Актуальне
- Важливе







