Літні канікули треба скоротити: керівник управління освіти Львова про навчання в школах із серпня до червня
Почати навчальний рік швидше – рішення потрібне і виправдане. А від довгих літніх канікул треба відмовитися
Так прокоментував рішення Львівської міської територіальної громади розпочати навчальний рік 19 серпня керівник управління освіти Львова Андрій Закалюк в етері FM "Галичина".
Що передувало такому рішенню
Наприкінці травня Міністерство освіти і науки України оновило рекомендації для закладів освіти на 2024-2025 навчальний рік. Через російські обстріли критичної інфраструктури пропонували розпочати навчання у першій половині серпня й у суботу впродовж теплих місяців для закладів вищої та фахової передвищої освіти.
У МОН також обіцяли, що незабаром рекомендації отримають заклади загальної середньої освіти, втім досі їх ще немає.
У львівському управлінні освіти кажуть, що керувалися рекомендаціями для вишів і профтехів, бо "вони мають насправді здоровий глузд і дуже адекватні", – наголосив Закалюк.
"Враховуючи те, що школа також має велику потребу, аби діти перебували у класах, бо інші альтернативні форми навчання є не дуже ефективні, і розуміючи, що нас може чекати – рішення почати навчальний рік швидше є виправданим і потрібним. Це дозволить нам збільшити кількість днів, у які діти точно будуть вчитися за партами", – пояснив чиновник.
"Закон не порушили, бо немає постанови Кабміну"
У Законі України "Про освіту" прописано, що тривалість навчального року, дату його початку та закінчення визначає Кабінет Міністр України.
Як наголошує Андрій Закалюк, у Законі "Про освіту" норма про 1 вересня зараз не працює у зв'язку з чинністю закону про воєнний стан, оскільки саме цей закон скасував те, що норма може не діяти, а регулюватися постановою Кабміну.
"Перше – ми закон не порушили, бо все регулюється постановою Кабміну, якої, до речі, станом на цей навчальний рік немає", – заявив він.
Простіше кажучи, Закалюк вважає, що якщо нема постанови, то, відповідно, немає й жодних порушень.
"Ми комунікували і з народними депутатами, і з міністерством. Дуже надіємось, що цього року власне постанова Кабміну дасть громадам самим визначати терміни початку навчального року. Моя особиста думка – навряд чи початок і кінець навчального року має регулюватись аж на такому високому рівні", – додав освітянин.
Львівські школи зроблять хабами для обігріву
Ще однією перевагою того, що навчальний процес розпочнеться швидше, Закалюк вважає можливість створити більше пунктів обігріву, які планують облаштувати в навчальних приміщеннях. Запевняє, школи для цього зможуть підготувати. А от для навчання, очевидно – ні.
"У разі повного блекауту діти зможуть перебувати у школах у чергових групах. Йдеться про те, що якщо у Львові два тижні не буде централізованого опалення, то навчальні заклади матимуть альтернативні джерела опалення. У нас в багатьох школах є твердопаливні сучасні котельні, зараз ще монтуємо нові котельні. І в ці моменти, коли буде складна ситуація, не будуть же мешканці у квартирах щось палити. Їм потрібно буде десь зігрітись. Однозначно – школи будуть такими хабами. Крім того, у школах будуть чергові групи, бо там буде тепло", – пояснив він.
Читайте також: Чи скасує Кабмін рішення влади Львова розпочати навчання раніше, ніж 1 вересня?
А коли буде тривала складна ситуація, то у школах запровадять канікули.
"Я проти того, щоб вводити на цей час дистанційне навчання чи онлайн. Вважаю, що ми маємо можливість максимальну кількість днів учити дітей у школах", – зазначив чиновник.
Закалюк вважає позитивом те, що в питанні канікул упродовж року школи користуються автономією. А заздалегідь планувати точні дати осінніх і зимових канікул вважає недоречним.
"Через те, щоб не була меншою кількість навчальних днів, які прописані у законі, і було прийняте таке рішення (розпочати навчання 19 серпня, – ред.). Інакше впаде якість освіти дітей. Якщо треба, будемо мати собі можливість ще і в червні повчитися. Загалом нам треба відходити від довжелезних тримісячних канікул. У жодній цивілізованій країні немає такого великого розриву в навчанні. Нам треба відійти від 1 вересня", – підсумував керівник освіти Львова Закалюк.
- Раніше у Львівській ОВА прокоментували плани розпочати навчальний рік у Львові 19 серпня.
- Актуальне
- Важливе