
Фронтмен рок-гурту "СКАЙ": "Ми легковажні, коли насправді щасливі"
У гостях програми Live на FM Галичина побував фронтмен, лідер культового українського гурту Олег Собчук "СКАЙ"
Остап Вакулюк з’ясовував у музиканта цікавинки з його біографії.
Свій шлях ви почали ще у 2001 році й одразу стали популярними. Чи радили тоді вам співати російською для популярності, збільшення аудиторії?
Звичайно пропонували. Одного разу на Хрещатику до мене підійшов російський продюсер, якому сподобалася моя музика і запропонував просувати нас в Росії. Очевидно, що я відмовив. Бо це не про нас. Англійською співати легше, ніж російською.
Після повномасштабного вторгнення Київ українізувався, але зараз кажуть, що пішов відкат і російська знову з'являється на вулицях столиці. Чи це так і що з цим робити?
Ворог завжди заважатиме нам розвиватися, ми маємо про це пам'ятати. Нам потрібно просувати своє, особливо закордоном, не лише в музиці, але й в кіно, мистецтві й усіх інших сферах.
Знаю про випадок, коли ви крадькома почули, як ваша донька спілкується із друзями російською. Що ви сказали своїй дитині?
Поговорив з дочкою і пояснив, що якщо ти українець, то твої дії мають бути відповідними. Тож я лагідно порадив хоча б спробувати, хоча, ми заплатили таку велику ціну, що українізація вже має бути не лише лагідною.
Ви за освітою практичний психолог і соціальний педагог, чи допомагають вам ці знання у роботі?
Мета творчості — не лише доносити якісь сенси, але й допомагати людям. Ціль моєї творчості — робити так, щоб моя музика допомагала людям легше жити і давати собі раду з різними труднощами. Я не намагаюся робити лекції на концертах, я хочу дарувати світло, підіймати настрій і надихати. Я хочу, щоб люди абстрагувалися від побуту, війни, адже ці емоції дуже цінні.
У вас є пісня "Легковажна". Про яку легковажність тут йдеться?
У ній я намагався передати суть легкості, адже ми легковажні, коли насправді щасливі.
Для вас змінився сенс пісні "Подаруй світло" в час війни й блекаутів?
Ця пісня вже стала неофіційним гімном компанії ДТЕК (сміється). А насправді у час війни світло — це оця розмова, життя, вдячність, повага, віра в нашу Перемогу. Ми багато працюємо для нашої Перемоги. Від початку повномасштабного вторгнення гурт "СКАЙ" зібрав і передав на потреби ЗСУ вже понад 46 мільйонів гривень. Такі речі надихають.
У 2022 році ви виступали у Херсоні й ледь не потрапили під обстріл. Як це було?
Ми запізнилися на годину, бо в Одесі до військових заїхали. І точно в тому місці, де мали бути ми, був приліт. То ж якби ми були там вчасно, невідомо чи ми б говорили зараз. А взагалі Херсон — друге моє рідне місто, адже моя мама звідти. Тому вірю і сподіваюся, що всі окуповані території Херсонщини скоро будуть звільнені.
Окрім музики ви також цікавитеся спортом. Зокрема, встановили рекорд їзди на велосипеді...
Тоді ми їхали з села Мілове Луганської області до міста Чоп Закарпатської області. Заїзд тривав 19 днів. Протягом цього часу також я дав 37 концертів у різних містах. Моя мета була показати, що займатися спортом — це круто і легко.
Що б ви порадили українцям в ці нелегкі часи?
Поважати один одного і шукати хороше. Шукайте світло, бо темного і так багато. І звичайно допомагати нашому війську, бо інакше нас просто не буде. Ми обов'язково переможемо, то ж працюймо.
Підготувала Діана Ракус
- Актуальне
- Важливе




