Будівництво сміттєпереробного у Львові зупинив суд, який встановлює, чи мав підрядник відповідну ліцензію, – депутат Петро Адамик
Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові зупинили за рішенням суду, який встановлює, чи мав польський підрядник відповідні ліцензії
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомив голова фракції "Європейської солідарності" у Львівській міській раді.
"На сьогодні є рішення суду, яке зупинило будівництво заводу. Наразі встановлюють, чи були у підрядника відповідні ліцензії", – каже Петро Адамик.
Водночас депутат каже, що не до кінця розуміє ситуацію, яка відбувається довкола будівництва сміттєпереробного заводу, оскільки заяви представників міської ради та представника польської компанії Control Process S.A – протилежні.
"Мене у сесійній залі переконували, що у нас все добре, терміни виконання контракту – лютий + 23 дні, тобто березень, якщо ми проголосуємо за кредит. Депутатський корпус зробив все для того, аби цей проєкт був виконаний. А відбувається зараз? – каже Петро Адамик. – Я бачив інтерв’ю представника підрядника польському радіо – він звинувачує Львівську міську раду. Львівська міська рада в особі ЛКП звинувачує його. Мені, як депутату, виглядає – яке їхало, таке здибало. Але мені дивно, що Андрій Садовий якось самоусунувся, хоча саме він мав би бути модератором того, що відбувається. Він любить казати, що відповідає за все, що відбувається у місті, то він повинен взяти на себе відповідальність", – каже Петро Адамик.
При цьому голова фракції "ЄС" каже, що не бачить потреби у позачерговій сесії, які ініціює "ВАРТА".
"Я бачив ініціативу "Варти”, зібрати позачергову сесію і покликати і представника ЄБРР, і представника підрядників. Я гадаю, що ані той, ані той не прийдуть. Ми можемо хіба що вимагати звільнити керівника комунального підприємства, яке відповідальне за цей проєкт. Але це уже п’ятий керівник і він богу душу винен, бо хіба розгрібає після попередників, – каже Петро Адамик. – Загалом вимога виступити перед депутатами представника ЄБРР теж виглядатиме дивно, бо ми просимо у ЄБРР кредит, а потім викликаємо на килим.Зараз багато інформаційних вкидів, і від поляків, і від міської ради. За два тижні буде чергова сесія. Чекаємо офіційну позицію всіх сторін".
Що відомо про скандал довкола у будівництва сміттєпереробного заводу у Львові
У жовтні 2020 року ЄБРР вже визначив переможця міжнародного тендеру на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові. Ним став консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва). Однак згодом підрядника замінили на польську компанію Control Process S.A.
На початку 2024 року стало відомо, що 35 млн євро не достатньо для того, аби завод запрацював, оскільки у проєкті не передбачили низку важливих елементів. Загалом лише додаткові роботи оцінили у 10 млн євро.
На сесії 12 вересня депутати Львівської міської ради погодили отримання нового кредиту на 840 млн грн, з яких 716 млн грн піде на добудову сміттєпереробного заводу. А уже й 8 вересня у ЛКП "Зелене місто", яке відповідає за будівництво сміттєпереробного заводу у Львові на Пластовій, заявили про можливий розрив контракту з польським підрядником.
27 вересня фракція "ВАРТА" ініціювала проведення позачергову сесію Львівської міської ради через проблеми з підрядником і зупинку будівництва сміттєпереробного заводу, на який погодили новий кредит на 716 млн грн.
- Актуальне
- Важливе