У Волинській єпархії ПЦУ відреагували на фрески зі зображенням бізнесменів у соборі Луцька
У соборі Святої Трійці у Луцьку змінять форму пошанування жертводавців, зображення яких раніше зʼявились на стінах храму.
Про це йдеться у заяві Волинської єпархії ПЦУ.
"Останніми днями в інформаційному просторі розповсюджується інформація про портрети найбільших церковних меценатів у нових розписах собору Святої Трійці. Наявність таких зображень викликало запитання у наших парафіян, – наголошують у тексті заяви, – Усі ми знаємо, що найбільша нагорода для християнина – Царство Небесне. Та протягом тисячоліть у Християнській Церкві склалася система й земних нагород священнослужителів і мирян. З-поміж них – так звані ктиторські портрети на стінах храмів.
У єпархії такою пояснюють, що ктиторами, чи титарями називали церковних старост, обов’язок яких – піклуватися про благоустрій Божих домів, та осіб, на чиї кошти збудовано, перебудовано, відреставровано храм, монастир, замінено внутрішнє оздоблення тощо.
Читайте також: Митрополит Димитрій прокоментував фрески зі зображенням політиків у соборі Луцька
"Звичайно, ктитор у другому значенні, що нині більш відоме, – це дуже заможна людина. Часто цих доброчинців зображають на повний зріст із макетом храму в руках, який зведено за його пожертву, інколи поличчя чи в інший спосіб", – йдеться у повідомленні.
У пресслужбі єпархії зазначають, що "ктиторські портрети, поширені колись у Візантії, відомі й у Болгарії, Сербії, на Русі-Україні. Так, це портрети гетьмана Богдана Хмельницького на Троїцькій надбрамній церкві Києво-Печерської лаври, князів Острозьких, гетьмана Івана Мазепи на стіні Успенського собору цієї ж обителі, Анни Гойської та інших меценатів у Почаївській лаврі. Історичні особи зображено, зокрема, на образі Покрови Пресвятої Богородиці на розписах храму Загорівського монастиря у другій половині XVIII ст.
Однак через негативну реакцію громади форму пошанування таки вирішили змінити. Як саме – наразі не уточнюють.
Що було раніше
У луцькому храмі намалювали фрески з місцевими бізнесменами
На фресках можна впізнати бізнесменів-будівельників Віктора Чорнуху і Леонтія Іванішина, власника агропідприємства Євгена Дудку та інших. Зазначається, що серед фресок був портрет олігарха Ігоря Палиці. Мер Ігор Поліщук каже, що Ігор Палиця сам попросив демонтувати фреску з його обличчям
- Актуальне
- Важливе