У Франківську відбулися змагання автономних роботів, які створили учні
В Івано-Франківську юні розробники автономних роботів з різних громад Прикарпаття зібралися на змаганнях Robotraffic
Про це повідомляє місцеве видання VERSII.IF.UA, передає "Еспресо.Захід".
Власноруч створені моделі автономних роботів презентували 16 команд. Ці змагання мають на меті популяризувати робототехніку серед школярів та надихати їхній творчий потенціал.
"Зараз ми спостерігаємо такий інженерний бум серед дітей. Вони хочуть програмувати, проявляти свої здібності. Не підтримати їх було б некоректно з нашого боку, тому ми надаємо їм усі умови, щоб розвиватися", – ділиться організаторка Robotraffic Христина Чепа.
Фото: VERSII.IF.UA
За результатами цих змагань найкращі моделі роботів разом з їхніми авторами зможуть представити Івано-Франківську область на всеукраїнському рівні. Цього разу команди випробовували своїх роботів у різних дистанціях. Завдяки різноманітним завданням діти вчаться вирішувати технічні завдання і розвивають критичне мислення
"Кегельринг, роболабіринт, швидкісна їзда вздовж лінії шириною 2 сантиметри та шириною 5 сантиметрів. Усе це повинні пройти учасники під час змагань", – пояснює Христина Чепа.
Семикласник Роман вже майже рік займається робототехнікою, а на створення своєї моделі робота для змагань хлопець витратив три місяці.
"У нього є датчик, завдяки якому він бачить лінію і рухається по ній. Ще є акумулятор, до нього треба під’єднати певну деталь, щоб подавалася енергія, і тоді мікросхема керує рухом робота", – розповідає він.
Фото: VERSII.IF.UA
Його колега Андрій розробив робота з конструктора. Він також працює на основі датчиків, які допомагають йому слідкувати за лінією на перегоновій трасі.
"Я прийшов на гурток робототехніки, і наш учитель навчив мене всього, що потрібно знати. Мій робот створений для двох видів перегонів – для траси з лініями шириною два і п’ять сантиметрів. Він може бачити чорну лінію і слідувати за нею", – каже він.
- Учасники команди "Зелений потік" Богдана, Олександра, Василь і Олександр з Івано-Франківська в межах програми UPSHIFT за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) зібрали сонячну зарядну станцію.
- Актуальне
- Важливе