Шити і бути з дитиною: у львівському ательє запрошують на дистанційну роботу мам, які мають дітей з інвалідністю

Всю необхідну техніку видають додому.

Відомій мережі ательє потрібні швеї, які можуть працювати з дому. Підійдуть мами у декреті і мами, які виховують дітей з інвалідністю, передає "Еспресо.Захід".

"До нас дуже багато мам звертаються за роботою. Переважно це матусі в декреті, а також мами, дітки яких мають інвалідність. Ми розуміємо, що з особливими дітками потрібен  індивідуальний  графік , а також розуміємо, скільки часу та нервів йде на дорогу, щоб добратись на роботу, особливо в теперішній час. Тож ми з сестрою обговорили це питання та вирішили зробити таку річ - надати всю необхідну техніку (швейну машинку, оверлок), навчити шити і передавати замовлення. У такий спосіб мами зможуть бути поряд з дитиною і одночасно забезпечити себе заробітком, не втрачаючи часу та сил на доїзд на роботу", - розповіла  "Еспресо.Захід" співзасновниця ательє Катерина.

Читайте також: Річна зарплата – на кисень для хворих

В ательє кажуть, що останнім часом із замовленням не встигають. Так, із початком карантину, їх поменшало, але команда в’язалася відшивати більші замовлення, а не індивідуальні. Тому роботи у майстринь вистачає. Шиють і сукні на особливі події, і костюми для танцювальних колективів, і більші корпоративні замовлення. Але дівчата не просто зберегли команду, а підсилюють її. Щоправда, зізнаються: зараз важко знайти швей. От ніби й всі вчаться шити, але випускники профтехзакладів приходять зі скромними знаннями зі своїх коледжів. Однак майстрині навчають їх.

"Щойно дівчата навчаться шити, то вирішують поїхати за кордон на роботу або йдуть працювати продавцями. На фабриках у Польщі роблять рутинну роботу, працюють по 12 годин на добу, але все одну їдуть туди. Є такі, що і не дуже хочуть вчитися. Думаємо, що мами, які мають дітей, і хочуть мати стабільні заробітки з дому, оцінять наші умови. Ми вчимо, розказуємо і показуємо все, що вміємо самі, даємо техніку. Далі - справа за мамою. Якщо вона хоче заробити, то зможе самоорганізуватися. Тим більше, у нас не має вимог працювати з певної години до години. Можна виконувати замовлення тоді, коли це зручно, тільки здавати його треба буде вчасно. Але паралельно така працівниця може займатися дитиною", - пояснює Катя.

Читайте також: "Без цих грошей я міг обійтися": лікар зі Львова віддав свій "медичний Оскар" на потреби онкохворих дітей

Мамам пропонують стабільну зарплату, а ще - спільними зусиллями допомагають діткам з лікуванням чи реабілітацією. Новачки просять зарплату 15 тисяч гривень.

"Ми дамо і таку зарплату, але хочемо, щоб люди вчилися і працювали", - кажуть в ательє.

А до соціальних проектів дівчатам не звикати. Вони не вперше допомагають тим, хто потребує. Певну суму із заробітку засновниці віддають на добрі справи, а нещодавно влаштували справжнє свято для дитини із багатодітної родини.

"30 відсотків свого заробітку в місяць ми віддаємо бідним. Це те, що робить нас щасливими. Ми домовились взяти 4-річного хлопчика з села, з родини, де багато дітей . Він ніколи не святкував день народження… Ми домовились з нашими партнерами, які організують для нього свято. Хочемо залучити чим більшу компанію, щоб хлопчику було весело та незабутньо, і запросили на свято діток, яким 4- 6 рочки. Будуть казкові герої, солодкий стіл, дитяча дискотека  та ігри", - переконані засновниці ательє.

Читайте також: 50 кілограмів монет – на пральку для інтернату

Щороку майстрині з ательє розповідають про діток-сиріт, які чекають нас з подарунками і просять приїжджати частіше у дитбудинки. Швеї та їх клієнтки організовуються разом і їздять до малечі.

"Ми дуже раді, що ситуація змінилась і багато благодійних фондів та простих людей об'єднуються та провідують малечу.  Але ще є сім'ї,  де виховуються багато діток  однією мамою, яка вже з сил вибилася та зневірилась в майбутньому. Тому часто їм треба допомога. Ми не говоримо про ці сім'ї, де дорослі  безвідповідально ставляться до діток і чекають допомоги, бо вважають, що їм всі зобов'язані, бо вони багатодітні. Ми таких оминаємо, мали досвід", - пояснює Катя.

Умови співпраці з ентузіастами можна уточнити за телефонами: 0980831539 або 0985804707 (вайбер).

Нагадаємо, нещодавно львів'янка, яка придумала альтернативу перукам, організувала благочинний проєкт "Подаруй бандіанку" для жінок, які лікуються від раку грудної залози.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал