live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Блаженніший Святослав: "Немає жодних релігійних причин, щоб оминати вакцинацію"


фото: УГКЦ
Предстоятель УГКЦ зауважив, що часто люди плекають свої уявлення і забобони, які не мають нічого спільного з релігійним життям.

Саме вакцинація є одним із можливих способів запобігання поширенню хвороби. Ми повинні дбати про життя і здоров’я ‒ своє і ближніх, а відтак про загальне благо і, очевидно, спільно над ним працювати. У цьому запевнив глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час інтерв’ю для одного із телеканалів, відповідаючи на питання про допустимість чи недопустимість вакцинації. Про це повідомляє пресслужба УГКЦ, передає Еспресо.Захід.

На його переконання, минулий рік навчив усіх християн відрізняти головне від другорядного. Ми навчилися розрізняти, що є змістом нашої віри, а що - тимчасовими формами, як її переживати. Ті форми можуть змінюватися, бо змінюється життя.

"Цього року, ‒ каже отець, ‒ я почав розуміти, що вакцинації не потрібно боятися".

"Очевидно, що питання безпеки чи ефективності вакцини є в межах компетенції медиків. Жоден релігійний діяч не повинен входити в цю компетенцію. Коли йдеться про сприйняття вакцинації як явища, то в цьому немає жодних релігійних причин, щоб оминати вакцинацію. Сьогодні всі світові лідери, зокрема Святіший Отець і Патріарх Варфоломій, висловилися в унісон, що потрібно вакцинуватися. Бо це один з можливих способів запобігання цієї хвороби", ‒ пояснив глава Церкви.

Блаженніший Святослав розповів про заувагу щодо моральності використання деяких вакцин анти-COVID-19, затверджену Папою Франциском. Її оприлюднила Конгрегація віровчення.

"У документі йдеться про те, що не лише можна вакцинуватися, але що це є моральним імперативом. Як християни, ми повинні дбати про спільне благо. Передусім треба бути християнами, і тоді різні псевдонаукові теорії відійдуть на задній план. Ми повинні дбати про життя і здоров’я - своє і ближніх, а відтак про загальне благо і, очевидно, спільно над цим працювати", ‒ додав на завершення глава УГКЦ. 

  • Зазначимо, згідно з "дорожньою картою", яку МОЗ розробило спільно з міжнародними експертами, вакцинація від коронавірусу пройде в Україні протягом 2021-2022 років. Планується охопити щонайменше 50% населення країни.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

 

новини партнерів

19 січня, 2021 вівторок

19 січня, 2021 вівторок

18 січня, 2021 понеділок

17 січня, 2021 неділя

16 січня, 2021 субота

15 січня, 2021 п'ятниця

14 січня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати