Без надії. Шахта "Надія" майже сорок днів без світла
Якщо в забоях зібралася вода, то копальню вже не відновити.
Ще 2 листопада "Львівобленерго" відключило електроенергію шахті "Надія", що в селі Сілець Сокальського району. Відтоді шахта так і залишається без електропостачання. Про це повідомив "Еспресо.Захід" голова Первинної організації профспілкової організації шахти "Надія" Руслан Віхоть.
"Наразі все опечатано, опломбовано. Люди, які хворіють, у тому числі й на COVID-19, не можуть оформити лікарняний. Я вже не кажу про те, що зарплати за вересень і жовтень ми не отримали, – каже Руслан Віхоть. – Нас просто кинули напризволяще. Обласне керівництво розводить руками: мовляв, обленерго – то приватна структура, не можемо вплинути. Зрозуміло, що 13,6 мільйона гривень боргу за електроенергію шахта не зможе погасити без державної підтримки. На зарплату гірникам виділили 1,4 мільярда гривень з бюджету, але ми в цю програму не потрапляємо, бо не належимо до ДП "Львіввугілля".
Наразі працівники добровільно ходять чергувати на шахту – аби "добрі люди" не розікрали те, що на поверхні. А майна в шахти чимало. До 2018 року це було рентабельне підприємство, яке мало власний швейний цех, млин, пекарню та пилораму. За словами Руслана Віхотя, навіть якщо шахту не вдасться врятувати (її уже начебто включили до плану ліквідації), то можна хоча б зберегти ці допоміжні господарства й на їх основні створити підприємства, які могли б забезпечити людей роботою.
"Соснівка – це мономісто. Воно цілковито залежало від діяльності шахти "Надія". Досі тут числиться орієнтовно 460-470 працівників, хоча багато людей уже звільнилися, – каже профспілковий лідер. – Однак найгірше, що ми не знаємо, що зараз відбувається під землею. Там могли вже зібратися води. Шахта – не магазин. Її не можна закрити, просто повісивши колодку на дверях". Екологічні наслідки для міста можуть бути непередбачувані".
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе