У Прикарпатському університеті допомагатимуть школярам обрати фах
Університет розпочинає новий соціальний проєкт для молоді Прикарпаття
Про це розповіли сьогодні, 3 листопада, в Центрі інноваційних освітніх технологій PNU EcoSystem Прикарпатського університету, передає Еспресо.Захід.
Проєкт буде безкоштовним. Основні його завдання, як зазначив ректор вишу Ігор Цепенда, полягають у наданні молодим людям необхідних інструментів, які допоможуть не помилитися й обрати саме свій професійний шлях, учитися там, де можна здобути освіту міжнародного рівня, що дасть змогу збудувати гідну кар’єру.
"Важливо, щоб молода людина, яка обирає професію, розуміла не тільки її зміст, а й розуміла, чи її потенціал, ментальність і внутрішній світ дозволить отримувати задоволення від майбутньої професії, дозволить бути успішним і корисним для суспільства ... Ми розпочинаємо цей проєкт для учнів 11-го класу, але переконаний, що нам потрібно почати цей проєкт ще раніше, можливо ще і з 7-го класу, щоб мати час підготувати і учнів, і батьків, і вчителів до чіткого розуміння важливого на все життя – вибору професії. Це поєднання індивідуального й особистісного задоволення, користі для суспільства – це основа нашого проєкту. Наш проєкт має широкопланову мету, завдання і, на моє переконання, результат", – зазначив ректор.
Проректорка з наукової роботи університету Валентина Якубів розповіла про концепцію проєкту та його три основні етапи. На першому етапі впродовж навчального 2020-2021 року для кожної школи Івано-Франківщини організують семінар із підвищення педагогічної майстерності для вчителів випускних класів задля опанування навиків soft skills, які важливі для професій майбутнього, на тему "Soft skills у роботі вчителя 2030". На другому впродовж навчального 2020-2021 року для кожної школи, яка бере участь у проєкті, організують зустріч з учнями 11-х класів та їхніми батьками на тему "Професійна орієнтація учнів та професії майбутнього". На зустрічі безкоштовно проведуть тестування щодо визначення профорієнтаційної спрямованості. Третій етап передбачає проведення соціологічного дослідження щодо відповідності результатів тестування з визначення профорієнтаційної спрямованості учня фактичному вибору спеціальності.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе