live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чорнобильська АЕС проводить "гарячі випробування" нового сховища ядерного палива

Введення сховища "сухого" типу в експлуатацію дозволить надійно зберігати відпрацьоване ядерне паливо ЧАЕС протягом найближчих 100 років.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Державного агентства з управління Зоною відчуження.

Чорнобильська АЕС розпочала перевезення відпрацьованого ядерного палива зі сховища "мокрого" типу (СВЯП-1) до сховища відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу (СВЯП-2).

 Перевезення відпрацьованого ядерного палива відбувається у межах окремого дозволу на введення в експлуатацію ядерної установки — сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2, який було надано Державною інспекцією ядерного регулювання України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначив в.о. генерального директора ДСП "ЧАЕС" Володимир Пєсков, початку "гарячих" випробувань передувала тривала підготовча робота як на СВЯП-1, так і на СВЯП-2.

Перевезення здійснюється спеціальним вагоном-контейнером, який додатково виконує функцію захисту персоналу від радіаційного опромінення. Щоб перевезти усе відпрацьоване ядерне паливо, яке зараз зберігається у сховищі "мокрого" типу СВЯП-1, потрібно буде близько десяти років.

"Всі операції, що здійснюються в СВЯП-2, є новими, а поводження з тепловидільними збірками безпосередньо на новому сховищі є досить складним і включає різку, перепакування, висушування, герметизацію в спеціальному пеналі та подальше горизонтальне розміщення в сухому бетонному модулі для зберігання", - прокоментували у ДАЗВ.

 

 

Все по темі

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати