live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рівненські археологи знайшли піч та обручку XI століття


фото: Суспільне
Археологи під час розкопок у Гощі на Рівненщині знайшли двометровий котлован. За версією науковців, в 11 столітті тут проживала заможна сім'я, яка керувала поселенням.

Про це пише Суспільне, передає "Еспресо.Захід".

Археологічна експедиція у Гощанському городищі тривала тиждень. Під час розкопок археологи знайшли обручку, приблизно XI століття, амулети, а також гральні кості з хребців тварин.

Фото: Суспільне

Серед артефактів, знайдених під час експедиції – піч, також найімовірніше XI століття. Її розкопали на краю плато правого берега річки Горинь у двохметровому котловані.

Археолог додає, що, найімовірніше, тут проживала родина із восьми людей. Крім того, сім'я була заможною і, можливо, навіть керувала тодішнім поселенням. "Є серія виробів, які підтверджують високий статус людини. Можливо, це був чоловік, чи дружинник, який мав безпосереднє відношення до адміністрації," – каже Олексій Войтюк.

Верхній шар валу утворений при Другій світовій війні, нижче – шар 12-13 століть, а в кінці  11 – на початку 12 століть. Про це свідчать шари ґрунту, які проглядаються завдяки зрізу валу.

"Культурний шар 12 століття. Він дуже насичений матеріалами пізнього римського часу, тобто це готи 2-4 століття нашої ери. Тут дуже велика кількість кераміки того часу, знарядь праці, прикраси трапляються," – розповідає керівник експедиції.

Найцікавішою знахідкою Олексій Войтюк вважає обручку 11-го століття. Археолог каже, що вперше знайшов її в такому хорошому стані. "Дуже хороша техніка, такий ювелірний підхід, плетений із чотирьох дротин, із закільцюванням цих кінців," – додає Олексій Войтюк.

Фото: Суспільне

У помешканні вдалося віднайти чимало артефактів, зокрема, серію мушель з отворами, які, на думку Олексія Войтюка, були намистом. Крім того, ритуальні амулети, гральні кості із хребців тварин, прясло, яке використовували в ткацтві.

"Це наконечник стріли, це забивалося в древко і видно, що він був в бою. Тобто попало в якусь броню і, власне, така деформація," – розповідає Олексій Войтюк.

В майбутньому тут планують зробити оглядовий майданчик. "Тут планується зробити реконструкцію цього житла, повністю відтворити його, підняти його над поверхнею земною, сучасною поверхнею. В цій зоні будуть такі східці до заплаву річки, там планується Набережна побачень, тобто грандіозний проєкт," – розповідає археолог.

Усі віднайдені археологічні знахідки представлять у Рівненському обласному краєзнавчому музеї в кінці року у щорічній звітній виставці.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати