live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові запрацював екологічний патруль


фото: Олександр Мазуренко/Львівська міська рада (2)
Від 3 вересня у Львові почав працює екологічний патруль, створений на базі КП "Адміністративно-технічне управління". Екопатрульні фіксують порушення природоохоронних заходів і правил благоустрою у місті.

Про це інформує пресслужба Львівської міської ради, передає "Еспресо.Захід".

Екопатруль у Львові – це перший такий досвід в Україні, адже екопатрулі працюватимуть не як громадські активісти, а на базі Львівської міської ради і матимуть посвідчення від Державної екоінспекції.

Такі патрульні регулярно патрулюватимуть місто і фіксуватимуть порушення природоохоронного законодавства. Спочатку їх навчатимуть працівники Держекоінспекції, а відтак їм видадуть документи. Екопатруль інформуватиме, попереджатиме, а також складатиме адмінпротоколи й викликатиме поліцейських.

"Йдеться про такі порушення, як забруднення атмосферного повітря, зрізка зелених насаджень, утворення стихійних, несанкціонованих сміттєзвалищ, спалювання відходів, у тому числі і рослинності. Ми говоримо про природоохоронні заходи та дотримання правил благоустрою, адже усе це між собою пов’язане", – розповів заступник директора комунального підприємства "Адміністративно-технічне управління" Леонід Назаренко.

Уже в перший робочий день екопатрульні зафіксували самовільну зрізку дерева на вул. Олени Степанівни, 50-а. Вони склали протокол про адмінпорушення.

"Раніше були екологічні злочини, яких не фіксували. Поліція особливо не цікавилася тим, що, до прикладу, зламане дерево. Навіть за наявності всіх відео з камер, які активісти самі збирали та показували, жодна справа нікуди не доходила. Порушень насправді є багато: люди скидають сміття там, де його не можна скидати на території міста, підпалюють траву та відходи тощо. На такі правопорушення поліція здебільшого не реагує. Йдеться про складання протоколів і намагання притягнути винуватих до відповідальності. Але насправді головне – вчасно зрозуміти, що така потреба є, тому що такі порушення не є одиночними. Переважно, якщо ми ігноруємо це місяцями або роками, то це означає, що роками воно накопичується і складається. Відповідно, для того, щоб зрозуміти джерела таких порушень, нам потрібні патрулі, які патрулюватимуть фактично важкодоступні ділянки міста, де такі речі регулярно стаються", – зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради Олександра Сладкова.

До екопатруля запрошують долучатись всіх активних мешканців, які вболівають за стан довкілля у місті.

"Для активних мешканців в Україні є можливість стати інспектором із захисту довкілля. Це громадська робота і її виконують мешканці, які мають таке покликання та хочуть зберігати довкілля, а також протидіяти різним порушенням у сфері екології та захисту довкілля... Такі інспектори проходять спеціальне навчання, яке організовує Держекоінспекція. Після цього вони отримують спеціальні посвідчення, відтак мають право складати протоколи щодо правопорушень. Наприклад, якщо виявили порушника, вони можуть контактувати з поліцією та складати протоколи, допомагаючи в такий правоохоронцям. Це неоплачувана робота, але вона дуже потрібна, адже люди часто бачать порушення поблизу власних помешкань і не знають, як діяти. Умовою є те, що така людина має скласти кілька протоколів на рік. Відповідно, вона може продовжувати дію посвідчення щороку або ж може бути позбавлена посвідчення, якщо бездіяльною впродовж року", – додала Олександра Сладкова.

Охочих стати екопатрульними у Львові просять заповнити онлайн-форму за цим посиланням: https://forms.gle/khZZVwHRuZswJc8m9 або до 30 вересня надіслати на електронну пошту управління екології та природних ресурсів eko.lviv@ukr.net резюме у довільній формі (обов'язково вказати контактні дані).

Не пізніше ніж 5 жовтня управління екології та природних ресурсів надасть відповідь і запросить кандидатів, що пройшли відбір, на співбесіду.

новини партнерів

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

23 лютого, 2021 вівторок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати