live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У суботу в Києві розпочнеться фестиваль Jazz Кolo

На фото – Ігор Закус
фото: Фото зі сторінки фестивалю Jazz Кolo у фейсбук
За день до нього у Львові відбудеться прем'єра фестивального концерту-відкриття "Співанки"

Концертом "Співанки", який 4 вересня відбудеться у Львівській філармонії, уже наступного дня в Києві відкриється довгоочікуваний фестиваль Jazz Кolo. Заснований 2007 року проект, у якому беруть участь тільки найкращі представники української та зарубіжної джазової еліти, спрямований на розвиток української імпровізаційної музики та інтеграції вітчизняних музикантів у світову культуру. Цієї осені фестиваль Jazz Кolo, який переносили з огляду на карантин, відбудеться уже чотирнадцятий раз, інформує "Еспресо.Захід".

Як розповів засновник фестивалю Jazz Кolo, відомий український джазмен, бас-гітарист та композитор Ігор Закус, представлення "Співанок" у Львові – це прем'єра програми, яку він готував ще на червень, але через карантинні обмеження не зміг презентувати. Йдеться про збірку старовинних народних пісень, що їх свого часу записала від місцевих бабусь на теренах Прикарпаття та Закарпаття в своїх етнографічних експедиціях вокалістка Іванка Червінська і які Ігор Закус аранжував за допомогою сучасних музичних технологій, форм, прийомів, стилів, електронних інструментів. Властиво, Іванка Червінська й виконуватиме ці пісні на концерті у музичному супроводі Ігоря Закуса (бас-гітара), Родіона Іванова (клавішні), Артура Фролова (барабани), а також камерного складу Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Володимира Сивохіпа.

"Ці "Співанки" для мене дуже важливі, – ділиться думками Ігор Закус. – Бо це моя друга етнічна програма. Насправді я дуже люблю народні пісні. Слухаючи їх, не залишаюся байдужим. А в цьому випадку ота чудова мелодика західноукраїнських пісень, їхні нестандартні розміри, інші нюанси дають широкі можливості для експериментів з джазовим аранжуванням. Знаковим для мене є й те, що це перший мій досвід роботи із симфонічним оркестром. Я знайшов гарного оркеструвальника – хлопця з Франківська Ігоря Юзюка, який на моє аранжування розписав дуже цікаву оркестровку. Я навіть не сподівався таких результатів".

"Те, що народні пісні звучать у супроводі "легкої" групи інструментів, практикують багато країн, – розмовляємо з генеральним директором Львівської національної філармонії Володимиром Сивохіпом. – У нашому випадку маємо чудовий архаїчний мелос, який дихає цією землею, у поєднанні з сучасними терпкими ритмами, і це дуже цікаво. А ще маємо на сцені до 20 осіб оркестру, а ось це вже не таке звичне. Від гармонії, яку отримуємо у підсумку, особисто я очікую творчої сатисфакції за весь час вимушеного мовчання".

До речі, у Києві концерт "Співанки", з якого розпочнеться фестиваль Jazz Кolo, відбудеться (як і всі інші фестивальні події упродовж 5-6 вересня) на терасі "Всі свої". Через усі труднощі цьогорічного перетину кордону його програму складуть виступи лише вітчизняних виконавців. Але всі запрошені на цей фестиваль зарубіжні музиканти дали згоду  взяти участь у фестивалі Jazz Кolo наступного року.

Ярина КОВАЛЬ

 

 

новини партнерів

3 березня, 2021 середа

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

28 лютого, 2021 неділя

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати