live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Закарпатті розпочали реконструкцію Невицького замку


фото: Суспільне Закарпаття
Будівельники розпочали реконструкцію Невицького замку. Зараз там працюють над укріпленням мурів малої вежі.

Про це розповів підрядник Тарас Стадницький, пише Суспільне Закарпаття. За його словами, проєктом передбачена також реконструкція великої вежі, дах якої впав у березні минулого року.

Близько півтора тижня тривав демонтаж та підготовка до основних робіт — розповідає підрядник Тарас Стадницький. За його словами, розпочали з малої вежі. Роботи в замку проводять за грантові гроші – це 9 мільйонів гривень.

 

"У тому числі, найближчим часом, починаємо відновлення основної вежі донжон. Там те,  в першу чергу, відновлюватимуться мури, а після працюватимемо зі зведенням дерев’яних конструкцій. Проблемою виконання робіт є доступність. Тут немає можливості, щоб матеріал підвозився до об’єкту. Тому ми споруджуємо канатну подачу матеріалів", — розповів підрядник. Проєктом передбачено не тільки реконструкцію двох веж: великої та малої, а й консервацію, тобто укріплення найбільш аварійних ділянок стін замку. Востаннє реставрацію в Невицькому замку проводили в 1968-1970 роках.

 

Невицький замок – автентична пам’ятка. Повністю його, за словами дослідника замку Олександра Дзембаса, добудували в середині 15 століття. Після руйнації Невицького замку в 1644 році його не використовували.

«В тому його унікальність, — розповів Олександр Дзембас. — Тому тут археологія надзвичайно важлива. Згодом вдасться з’ясувати не тільки хронологію, а прийти до реконструкції замкового побуту. Тут це можливо, тому що пам’ятка не експлуатувалася. Таких пам’яток дуже мало. Їх мало в європі. Дехто не розуміє через аматорські підходи, не розуміє, що цінність пам’ятки полягає в тому, а не в готелі, ресторані, який можна там створити. Це все робилось у Європі, там, де пам’яток безліч, але робилось у ХIX столітті. На початку ХХ прийшло розуміння того, що автентику треба зберігати". За словами Тараса Стадницького, роботи в Невицькому замку мають закінчити в середині грудня.

Все по темі

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати