live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Злочину не було: львівську активістку виправдали в суді по справі хуліганства під час акції "Зупини зелений принтер"

Справу розглядали у Галицькому суді міста.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

"Мирне зібрання - не хуліганство", "Сьогодні - поліцейське свавілля, а завтра -  тоталітарна держава" — із такими лозунгами під Галицьким судом Львова на вулиці Чоловського, 2 нині зібралися активісти та небайдужі львів’яни. Тут  відбувся суд над львівською активісткою Іриною Клейменовою.

 

Справа тягнеться ще від 6 липня, коли львівські активісти організували акцію "Зупини дефолт — вимкни зелений принтер", якою мали намір привернути увагу громадськості до проблеми невиправданої емісії національної валюти. Після завершення перформансу до демонстрантів підійшли поліцейські і склали адміністративні протоколи, де інкримінують статтю за хуліганство.

"Усі ці справи виглядають, як переслідування активістів, - значила журналістці "Еспресо. Захід" Ірина Клейменова. - Я не погоджуюся із цим адміністративним протоколом. Ба більше, таке враження, що у поліцейських є наказ "згори" відкривати подібні протоколи за будь-що. Під час складання документу правоохоронці ще й "торгувалися " зі мною, яку статтю приписувати. Я одразу сказала: бачите порушення — оформляйте і я йду свою правоту доводити в суді".

Серед натовпу активістів - Ростислав Радиш. Учора хлопець виграв суд і його справу закрили. Нині він сподівається на таке ж рішення й для Ірини. "Коли на судове засідання з підтримкою приходять люди, розумієш, що твоя діяльність потрібна суспільству або принаймні активним громадянам", - запевнив у коментарі  журналістці "Еспресо. Захід" Ростислав Радиш.

 

Про те, що складати протоколи на активістів стало поганою традицією, поліції підтверджує активіст ГО "Центр правових та політичних досліджень "СІМ" Руслан Тополевський. У розмові із журналісткою розповідає, що організація  здійснює моніторинг тиску на громадських активістів та їх підтримку.

"На жаль, мушу констатувати, що не рідко поліцейські складають адміністративні протоколи  щодо активістів, які проводять мирні зібрання, - зазначив у коментарі Руслан Тополевський. - Чи щодо дрібного хуліганства, як у справі Ростислава Радиша та Ірини Клейменової, чи щодо порушення правил карантину, як, наприклад, у справі підприємця Владислава Орлова. Влада, зазвичай, враховує рівень підтримки суспільством тих чи інших ініціатив громадських активістів. В Україні, іноді, громадський тиск залишається чи не останнім засобом, щоб органи державної влади діяли відповідно до Конституції і закону. Саме тому підтримка громадських активістів, щодо яких здійснюються переслідування з боку держави, важлива, саме громадські активісти захищають права та свободи, спираючись на суспільну підтримку".

Нині суд над активісткою тривав не довго. Як додала у коментарі Ірина Клейменова, суддя була добре знайома зі справою, тож швидко прийняла рішення закрити справу за відсутності складу злочину. Втім, на дівчину може чекати ще один суд за акцію "Захисти армію", яка відбувалася наприкінці липня. За словами активістки, тоді до неї додому навідалися поліцейські та залякували матір. Також приходили на роботу. Правоохоронці намагаються вручити  адміністративний протокол за порушення карантинних норм і штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Дівчина не погоджується і, в разі потреби, знову готова зустрітися в суді.

Нагадаємо, 6 липня у Львові активісти організували мистецьку акцію "Зупини дефолт — вимкни зелений принтер". Перформанс відбувся з метою висловлення незгоди з емісією та знеціненням національної валюти. 

27 липня активісти стали на захист армії та пройшли ходою вулицями міста. Тоді сотні людей вийшли на вулицю, аби висловити свій протест проти дій влади, які під приводом "всеосяжного перемир’я" фактично обеззброюють українське військо на східному фронті. Саме за цю акцію Ірині Клейменовій поліцейські намагаються вручити адміністративний протокол. 

новини партнерів

25 січня, 2021 понеділок

25 січня, 2021 понеділок

24 січня, 2021 неділя

23 січня, 2021 субота

22 січня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати