live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Виправдали активіста, якого судили за перформанс

Сьогодні, 18 серпня, в Галицькому районному суді Львова відбувся суд над активістом Ростиславом Радишем, якого звинувачували у хуліганстві через перформанс, у якому він взяв участь. Під час засідання під судом відбулася акція "All cops are bastards" на підтримку обвинуваченого, участь в якій взяли близько десяти людей.

Про це повідомляє журналістка "Еспресо.Захід".

Йдеться про 6 липня, коли біля пам’ятника Шевченка у центрі міста відбулося театральне дійство. Воно було присвячене заяві Якова Смолія про політичний тиск влади на Національний банк України. Активісти роздавали фальшиві мільйонні купюри, які надрукував "зелений принтер", який принесли на дійство. Згодом вони знищили принтер як символ незгоди з діями влади. Після акції поліціянти склали адмінпротоколи на двох активістів.

"6 липня поліціянти просто стояли збоку. Вони чекали, коли ми приберемо площу перед пам’ятником. Перед тим вони не перешкоджали проведенню перформансу. Ми все прибрали, повитирали. І коли вже виносили запчастини нашого поламаного принтера, то поліціянти підійшли й сказали, що хочуть з нами говорити. Ростислав погодився. Вони також покликали Ірину Клейменову. Хоча у дійстві брали участь не лише вони. І в процесі розмови їм повідомили, що складають протоколи. Тоді спочатку інкримінували порушення благоустрою, а потім вже написали хуліганство. Ростислав ні в чому не винен. Мені це нагадує Росію або Білорусь", — говорить активіст Борис Пошивак.

Анна Бару говорить, що це вже не перший адмінпротокол, який складають у Львові на активістів: "Сьогодні ми прийшли, бо засуджуємо неправомірні дії поліції. Вони не можуть себе так поводити. Поліція має все робити згідно із законом. Мова не тільки про те, що саме цей протокол був складений. Але питання в тому, що за липень стосовно активістів було складено чотири протоколи і ще один намагалися скласти. Відчуття, що це вказівка зверху, щоб "ганяти" людей, які виходять на акції. За Іриною Клейменовою взагалі ганялися ще після акції на підтримку ЗСУ 27 липня. Вона не підійшла до поліціянтів, коли на неї так само хотіли скласти протокол. Згодом вони приїжджали за адресою, де вона прописана. Але там проживає лише її мама".

Активіст Андрій Григораш, якого раніше хотіли притягнути до відповідальності також прийшов підтримати Ростислава: "Кілька місяців тому, коли карантин був найжорсткішим, ми зробили акцію. Вдягнули маски на пам’ятники і біля них поставили плакати з написами, що, на нашу думку, ці історичні персони сказали б про поточну ситуацію. І ми вже роз’їхались. На Привокзальній мене зупинила поліція. Запросила поїхати до Галицького відділу і склали адмінпротокол за хуліганство. Я говорив, що не бачу у своїх діях жодних правопорушень. Там я втратив понад годину часу, потім в суді до трьох годин. Сам суддя дивувався. Оскільки поліціянти не вказали навіть, який це був пам’ятник і яка його адреса. Тобто не зафіксували місце правопорушення. Чітко не сказали, в чому саме були мої злочинні дії. Вміст плакатів теж був для них невідомий. І суддя закрив справу за відсутність порушення. Але десяток людей втратив по кілька годин свого часу. Складається враження, що вони хочуть просто нас мучити, щоб в нас опускалися руки і ми не виходили й не витрачали робочий час".

Після засідання суду ми поспілкувалися з обвинуваченим Ростиславом.

Суд розглядав справу за статтею 173 — дрібне хуліганство. Поліціянти стверджували, що він порушив громадський порядок, матюкався і чіплявся до людей.

"Ми проводили перформанс "Зупини дефолт — знищ зелений принтер". Протокол, який склали, не мав жодних підстав. Ірині взагалі вписали у свідки поліцейського. А мені неправильно дату заповнили, неправильно записали прізвище, ім’я і по батькові. Не Ростислав, а Розтислав, не Радиш, о Родиш. І сьогодні я обґрунтовував свою точку зору, чому ми вийшли тоді", — говорить Ростислав Радиш.

Галицький районний суд закрив провадження у справі адміністративного правопорушення, оскільки не знайшов складу злочину у діях хлопця. Ростислав сподівається, що після успіху у цій справі зупиняться утиски громадських активістів.

Додамо, що суд над Іриною Клейменовою, яка теж брала участь у перформансі, відбудеться 19 серпня.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати