На Личаківському цвинтарі у Львові поховали Ірину Фаріон: провести мовознавицю в останню путь зібралися тисячі людей
У понеділок, 22 липня, на Личаківському цвинтарі у Львові поховали мовознавицю, політикиню та громадську діячку Ірину Фаріон. Віддати їй останню шану зібралися тисячі людей
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Відспівали Ірину Фаріон у гарнізонному храмі апостолів Петра і Павла у Львові.
Провести в останню путь Ірину Фаріон прийшли не тільки львів'яни, до Львова з'їхалися чимало людей з різних міст України, зокрема із Тернополя та Івано-Франківська.
Фото: Андріана Стахів
У центрі Львова біля гарнізонного храму Петра і Павла під час похорону посилено патрулювали правоохоронці та кінологи.Фото: Андріана Стахів
Після закінчення похоронної служби у храмі процесія вирушила на Личаківський цвинтар. За її маршрутом у Львові перекривали рух. Люди тримають у руках прапори, плакати з цитатами Ірини Фаріон та світлини мовознавиці, скандують гасла "Мова має значення" та "Мова - код нації".
Фото: Андріана Стахів
На Личаківському цвинтарі прощальні промови виголосили соратники Ірини Фаріон, донька, представники духовенства. Панахиду очолив отець Юстин Бойко.
Фото: Андріана Стахів
Очільник ВО "Свобода" Олег Тягнибок, згадуючи про Ірину Фаріон, зазначив, що вона була твердою, принциповою і рішучою, а водночас вміла щиро сміятися та бути лагідною. Він пригадав, як телефонував до неї, бо "хлопці з оперативного штабу віддавали команди і вживали русизми". Вона спершу дзвінко розсміялася, а потім монотонно пояснила, як потрібно правильно віддавати військові команди українською мовою.Фото: Андріана Стахів
"І ти знаєш, що саме така твоя принциповість, твердість і рішучість не просто дасть можливість зійти тим зернам, які ти посіяла. Ці паростки вже зійшли. [...] Можна фізично знищити носія ідеї, але саму ідею не знищиш", - додав він.
Донька Ірини Фаріон розповіла, що її мати, яка не любила плакати й уміла бути рішучою, вдома "танула від любові до внуків".
"Для всіх нас це невимовний біль, який розриває зсередини. Але ми не маємо бути слабкими. Маємо бути сильними, бо ми українці, бо інакше ніяк", - зазначила вона.
Колишній віцеспікер Верховної Ради, львів'янин і соратник загиблої Руслан Кошулинський наголосив, що Ірини Фаріон була гострою, цілеспрямованою, незламною і сильною.
"Своїм життям вона народила українців, багатьох переродила, багатьох створила українцями. На її словах і діях вони перетворювалися на українців", - зазначив він.
Фото: Андріана Стахів
Ірину Фаріон поховали на центральній алеї Личаківського кладовища (поле № 22), неподалік могили Володимира Івасюка.
Фото: Андріана Стахів
Що відомо про вбивство Ірини Фаріон
У п'ятницю, 19 липня, у Львові на вул. Масарика, 3 на професорку Львівської політехніки Ірину Фаріон вчинили замах. Невідомий вистрелив їй у голову з вогнепальної зброї.
Ірину Фаріон доправили до лікарні Св. Пантелеймона Першого територіального медичного об'єднання Львова на вулиці Миколайчука.
Згодом стало відомо, що Ірина Фаріон перебуває у глибокій мозковій комі на штучній вентиляції легень, проте лікарі борються за її життя. Проте упродовж години медики були змушені повідомити сумну звістку: Ірина Фаріон померла у лікарні.
Після смерті політикині злочин перекваліфікували на ч.1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України.
До розслідування залучили майже всю поліцію міста, частково - Львівщини, також працюють оперативники та слідчі груп, які приїхали з Києва на чолі із заступниками Нацполіції та СБУ. Призначена низка експертиз, серед яких і балістична.
Всеукраїнське об'єднання "Свобода" оголосило про фінансову винагороду за будь-яку інформацію, яка допоможе знайти нападника на мовознавицю Ірину Фаріон. За словами Наталії Ющук, осередок ВО Свобода в США оголошує винагороду у розмірі $10,000 за інформацію, яка допоможе затримати вбивцю Ірина Фаріон.
- Актуальне
- Важливе