"Не виїздили за межі Львова". Головна епідеміологиня області розповіла про пацієнток, в яких виявили "Кракен"
Одна з жінок — 1972 року народження, інша — 1979. Обидві перенесли COVID-19 у легкій формі
Про це розповіла генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики захворювань Міністерства охорони здоров'я України Наталія Іванченко, передає "Еспресо.Захід".
Одна з пацієнток не була вакцинована від коронавірусної інфекції, інша — отримала дві дози вакцини. Обидві стверджують, що не виїздили за межі Львова.
Мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 підтвердили у референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних й особливо небезпечних патогенів Центру громадського здоров'я України, куди відправили на секвенування (генетичну діагностику) зразки зі Львова.
До цього, за словами лікарки, "Кракен" виявляли у сусідніх областях — Закарпатській і Тернопільській, а також в Одеській та Сумській. Беручи до уваги міграцію українського населення і той факт, що захворюваність на коронавірус стрімко зросла (попереднього тижня на Львівщині лабораторно підтвердили 1205 випадків), епідеміологи очікували, що "Кракен" прийде й у Львівську область.
Від інших варіантів Omicron XBB.1.5 відрізняється тим, що є більш заразним: людина починає бути небезпечною для оточення за два дні до появи перших клінічних ознак. Інкубаційний період дуже короткий — від чотирьох годин. Хворі скаржаться на надзвичайно сильний головний біль, біль у м'язах, підвищення температури тіла до +38ºС +39ºС. У частини є нежить, у частини — кашель.
При будь-яких ознаках застуди Наталія Іванченко радить повідомити про це сімейного лікаря, пройти обстеження та отримати правильне лікування. Але головне — не розповсюджувати вірус. Постулат "Захворів — сиди вдома" — актуальний як ніколи. Фахівчиня закликає батьків не відправляти дітей з ознаками застуди до шкіл чи дитячих садочків. Також з такими симптомами не слід провідувати родичів і знайомих. Чим менше людей інфікується, тим менша ймовірність, що з коронавірусом зустрінуться люди, для яких така зустріч може стати останньою в житті: пацієнти з хронічними захворюваннями дихальної й серцево-судинної системи, хворих на цукровий діабет, пацієнтів з імунодефіцитами.
- Нагадаємо, новий варіант Omicron XBB.1.5 виявили вже у шістьох областях
- Актуальне
- Важливе