Поляки не пропускають навіть допомогу для ЗСУ: через ПП Корчова – Краківець з 10-ї ранку не проїхала жодна вантажівка

Польські перевізники разом з поліцією 12 грудня повністю заблокували пункт пропуску Корчова – Краківець, українські водії погрожують перекрити дорогу

Про це "Еспресо.Захід" розповів водій Сергій Богині, який перебуває у уже 11 днів перебуває у черзі перед Корчовою.

"Сьогодні від 10:00 ранку через пункт пропуску Корчова – Краківець не пропустили жодної вантажівки. Не пускають ні допомогу для ЗСУ, ні гуманітарну допомогу, ні ADR (небезпечні вантажі) чи товари, що швидко псуються", – каже Сергій Богиня.

Досі пропускали по 7 автомобілів на годину: чотири – зі звичайними вантажами, а 3 – ADR та товарами, що швидко псуються.

Українські водії, як тижнями живуть у черзі, через чергове порушення домовленостей з боку польських протестувальників та полії, планують перекрити дорогу. Поліція натомість загрожує штрафами.

За словами Сергія, вони намагались викликати консула з Любліна, але коли йому зателефонували, сказав почекати до 13 грудня до обіду і ситуація зрушиться з місця.

"Насправді у це слабо віриться. Поляки постійно брешуть і відтягують час. Ми ж просто хочемо додому", – каже водій.  

Страйки на кордоні з Україною: що відомо

6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. У Мінінфраструктури заявили, що польські перевізники не передали Києву жодних офіційних вимог.

Станом на вечір 7 листопада польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажного автотранспорту на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною. 

9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим. Водночас черги з вантажних транспортних засобів стають все довшими. Відтак Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхньої сторони.

15 листопада відбулися тристоронні перемовини з Польщею та Єврокомісією щодо розблокування пунктів пропуску, однак вони не принесли результатів. Натомість Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання з блокуванням перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

16 листопада словацькі перевізники провели попереджувальну акцію і на годину заблокували перетин кордону українським колегам, приєднавшись до аналогічної польскої блокади. Перевізники заявили, що чекатимуть на реакцію упродовж семи днів, а в разі її відсутності погрожують повністю перекрити пункт пропуску "Вишнє Нємецьке - Ужгород".

Згодом польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.

Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг перевізників. Крім того, стало відомо, що польські перевізники не пропускають гумдопомогу і небезпечені вантажі.

За словами віце-президента Асоціації міжнародних автоперевізників Володимира Баліна, польські перевізники порушують умови страйку, що може допомогти добитися його скасування. Водночас українська економіка за цей час зазнала збитків вже на понад €400 млн.

Аграрний експерт розповів, які продукти можуть зникнути з полиць українських магазинів через блокаду кордонів.

Тим часом в уряді Польщі закликали Україну скасувати реєстрацію в е-черзі для порожніх вантажівок. Також польська міністерка зустрілася з протестувальниками і запропонувала їм компромісне вирішення питання.

1 грудня українські водії, які стояли у черзі до ПП Корчова - Краківець збирались оголосити акції протесту, оскільки польські страйкарі перестали пропускати по 7 вантажівок на годину, як було домовлено. Тоді ситуацію допоміг врегулювати консул.