Національний музей огорне філігранний "Щедрик" Дарії Альошкіної
Львівська художниця знає, як робити традиційну естетику сучасною.
Мистецтво витинанки Дарії Альошкіної "Щедрик" запрезентують для створення чудесного новорічно-різдвяного настрою уже за кілька днів, 14 грудня, у Національному музеї у Львові. Мова про ажурні панно, схожі до яких стали точкою тяжіння безлічі виставок і артпроєктів у Польщі, Німеччині, Франції, Південній Кореї, Канаді, США, Бельгії, Австрії, Швейцарії, Данії. Художниця робить їх винятково вручну. Витинанки монументального масштабу, котрий Дарії Альошкіній значно ближчий за станковий, звеселятимуть усіх очевидців до 13 січня, інформує "Еспресо.Захід".
Донька скульпторів Олекси та Людмили Альошкіних з Вінниччини, свого часу випускниця Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка та Львівської національної академії мистецтв, а нині знана художниця (й за сумісництвом дружина скульптора та музиканта, майстра лір Гордія Старуха і мама трьох діток) Дарія Альошкіна зуміла виліпити власне творче обличчя з усього розмаїтття своїх творчих зацікавлень. І нині є яскраво впізнаваною – завдяки своїм витинанкам насамперед.
Фото: фб-сторінка Дарії Альошкіної.
"Фокус" витинанок Дарії Альошкіної – їхня мереживна ажурність, яка справді вражає своїми масштабами, грою тіней у прорізах при різному освітленні, – наголошують у музеї, анонсуючи виставку. – Енергію ручної роботи неможливо підробити. Особливість техніки Дарії Альошкіної – симетрія: так само як колись складали аркуш паперу та вирізали фігури й узори, Дарія складає величезні полотна навпіл і витинає орнамент. Потім розгортає полотно, і воно, як фантастична сніжинка, перетворюється на філігранне мереживо! Мотиви витинанок мисткині сягають глибокого коріння традиційної естетики. Усі вони отримують сучасну авторську інтерпретацію".
Цікаво, що Дарія Альошкіна вирізала з паперу з дитинства, однак максимально заглибитися в це мистецтво її підштовхнули слова мистецтвознавця Михайла Станкевича про те, що витинанка вимирає. Відтоді вона використовує всі можливі способи, щоб пояснити людям, що витинанку треба цінувати так, як малярство, що вона спроможна не гірше прикрасити інтер’єр, замінити фіранку, прекрасно виглядає на одязі тощо.
До слова, в жовтні цього року Дарію Альошкіну внесли у міжнародний гід від фонду Мікеланджело. Мова про The Michelangelo Foundation for Creativity and Craftsmanship – міжнародну некомерційну організацію, метою якої є належне визнання ручної праці та підтримка тих, хто це робить найкраще. Дарія Альошкіна – одна з 12 вітчизняних митців, що представляють Україну.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе