Наглядова рада при комунальному підприємстві ефективна, якщо там є адекватний керівник, – Нефьодов
Наглядова рада при комунальному підприємстві ефективна. якщо там є адекватний керівник, який хоче розвитку та потребує допомоги у додаткових компетенціях
Про це повідомив ексзаступник міністра економічного розвитку і торгівлі, директор ГО "Технології прогресу" Максим Нефьодов, передає "Еспресо.Захід".
За його словами, наглядова рада – це не магічний інструмент, який працює сам по собі, ним потрібно користуватися, чи навіть під тиском впроваджувати. Крім того, реформа корпоративного управління включає не тільки наглядові ради, це радше те, з чого потрібно починати.
"Цей інструмент працює, якщо на підприємстві є адекватний керівник, який хоче розвитку і прогресу, й коли справді є необхідність "підперти" його додатковими компетенціями. Якщо беремо підприємство, куди призначено колітично консенсусну фігуру, зверху накладається наглядова рада, і ми вважаємо, що вони один одного поборять, то це не працює. Чесно кажучи, навіть не варто витрачати на це час", – каже Максим Нефьодов.
Він рекомендує розпочинати реформу з достатньо зрілих комунальних підприємств, із вже існуючою бізнес-моделлю, коли місто має розуміння, як дане підприємство функціонуватиме у найближчі 10 років. Для того можна найняти на платних або безоплатних умовах HR-компанію, яка би оцінила компетенції існуючого менеджменту і реальний стан справ у компанії. Й тоді почати працювати не з написання політики власності, а із завдань самої наглядової ради комунального підприємства.
"Не треба копіювати щось в іншого класного підприємства. Набагато легше, коли, наприклад, є водоканал, і директор там нормальний інженер. Але вони хотіли би цифровізуватися, чи впровадити розумні датчики, які визначають, де є витоки води, а де економія, чи ще якісь речі реалізувати. Для цього потрібно домовитися з донорами. Тоді є розуміння, що потрібна наглядова рада, люди певних профілів, і через рік-два вона має досягти результату в поставленому завданні. Саме для цього ми наймаємо наглядову раду, а не виключно для боротьби, прозорості, чи своєрідного "буфера". Мені здається, що це експеримент, на який можна легко погодитися в місті, і який потім можна легко оцінити", – вважає Максим Нефьодов.
Така експериментальна практика дозволить зрозуміти, які комунальні підприємства підходять для створення в них наглядових рад, а які, можливо, взагалі не потрібні місту.
Крім того, членами наглядових рад мають бути фахівці, які отримуватимуть за це зарплату. Інакше, на "дивному активізмі", без конкретної мотивації люди не будуть ефективно та належно працювати.
- У Львові хочуть створити наглядові ради при ЛКП. Чому планують впровадити таку реформу, де їх можуть створити найперше та коли вони можуть з'явитися, читайте тут
- У Львові відбулося публічне обговорення реформи створення наглядових рад при комунальних підприємствах, де йшлося про переваги та виклики впровадження таких інституцій
- Радниця прем'єр-міністра України Наталія Бойко вважає, що перш, ніж створити наглядову раду при комунальному підприємстві, потрібно визначити мету та цілі підприємства, а тоді придумати механізм їх забезпечення
- Актуальне
- Важливе