Еспресо. Захід

На місці церкви Московського патріархату в Івано-Франківську знову буде дитсадок

7 лютого, 2022 понедiлок
20:16

Раніше на місці церкви діяв дитячий садок, утім його закрили для оновлення ще у 1986 році.

Зміст

Про це інформує Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради, передає "Еспресо.Захід".

На території храму Православної церкви Московського патріархату, що на вулиці Чорновола, 6 та 6Б, в Івано-Франківську побудують сучасний дитячий садок.

Приміщення колись належали відділу освіти Івано-Франківського міськвиконкому. У двох одноповерхових будівлях загальною площею 300 м2 функціонував дитячий садок на три вікові групи. Заклад відвідували близько 100 дітей.

У 1986 році заклад закрили, а дітей перевели в інші новозбудовані дошкільні садочки. На цій території планували збудувати заклад за типовим проєктом. Досить довго приміщення пустувало. Будівництво не розпочали внаслідок назрілих економічних проблем.

У 2006 році виконком міської ради передав в оренду (строкове користування) єпархії УПЦ МП ті будівлі для використання під молитовний будинок та канцелярію єпархіального управління (до завершення будівництва храму на вулиці Довженка, 2).

Церкву на вулиці Довженка, 2 завершили будувати у 2009 році, однак УПЦ МП так і не звільнила приміщення.

Після цього між містом та Івано-Франківською єпархією УПЦ МП розпочалась судова тяганина.

"Перша позовна заява від виконкому міськради Господарським судом Івано-франківської області була прийнята 21 серпня 2015-го. Через два роки суд виніс рішення на користь міськвиконкому, на яке єпархія так званої УПЦ МП подала апеляцію.

У 2019 році рішення Господарського суду було вже на користь єпархії.

Після цього апеляцію Івано-франківського міськвиконкому розглядав уже Львівський апеляційний суд, який зобов’язав церкву повернути приміщення. Таке ж рішення у 2020 році ухвалив і Господарський суд Івано-Франківської області.

Після чого справу про повернення приміщення вже розглядав Верховний Суд, який підтримав позовні вимоги Івано-Франківського міськвиконкому та зобов’язав Івано-Франківську єпархію УПЦ МП звільнити приміщення на вулиці Чорновола, 6 та передати його у постійне користування департаменту освіти і науки міської ради", – розповідають в пресслужбі.

Міська влада вважає, що на території колишнього дошкільного закладу можна побудувати сучасний дитячий садок і частково вирішити проблему забезпечення місцями дітей центральної частини міста, де відсутня територія для забудови.

 Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку

Теги:
Читайте також:
Львів
+16.1°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
6 червня
15:02
троянди на все літо
На Львівщині 7 червня до 25° тепла, місцями дощ
14:45
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
13:49
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
13:31
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
13:01
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
12:22
Інтерв’ю
Руслан Неровня на позивний Таблиця
"Мені важливо зафіксувати свій час і досвід": начальник штабу танкового батальйону 125-ї бригади про війну і творчість
12:10
Інтерв’ю
Нікіта Кісельов
"Мені б на сніданок твій поцілунок". Ідеальний рецепт схуднення від співака Нікіти Кісельова
11:43
Львівщина 6 червня попрощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Львівщина 6 червня прощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
2026, п'ятниця
5 червня
19:15
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
18:35
Обмін полоненими 05.06.2026
П’ятеро жителів Хмельниччини серед звільнених з російського полону українців
18:18
Анастасія Гнатишин
15-річна львів’янка Анастасія Гнатишин стала чемпіонкою Європи з шахів
17:52
Обмін полоненими 05.06.2026
Двоє жителів Рівненщини серед звільнених з російського полону військових
17:36
Добротвірське водосховище
Апеляційний суд зобов’язав повернути державі 667 га земель Добротвірського водосховища
16:37
Олександр Романчук
Прикарпатець і футболіст збірної України Романчук зворушив жестом у військовому шпиталі на Львівщині
15:43
Обмін полоненими 05.06.2026
З російського полону повернулися четверо волинян та захисник із Маріуполя, мати якого проживає в Ковелі
15:23
обмін
Серед звільнених з полону — четверо прикарпатців повернулися додому
15:05
на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
Фальшива третя дитина: на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
14:37
ТЦК
Посадовця Луцького ТЦК затримали за підозрою в отриманні $7000 за уникнення мобілізації
10:56
пункт пропуску, прикордонники
Рух транспорту через ПП "Солотвино" на кордоні з Румунією призупинять на 10 днів: графік обмежень
10:23
прощання з Героями
На Львівщині 5 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:53
У нацпарку "Мале Полісся" на Хмельниччині розквітли рідкісні орхідеї, занесені до Червоної книги
У нацпарку "Мале Полісся" на Хмельниччині розквітли рідкісні орхідеї, занесені до Червоної книги
09:15
Держкомісія дозволила ексгумацію польських та українських поховань у Львівській, Волинській і Тернопільській областях
08:39
Замість імперського наративу: Львівська ОВА пропонує перейменувати медуніверситет та аеропорт
Замість імперського наративу: Львівська ОВА пропонує перейменувати медуніверситет та аеропорт
Більше новин