На Львівщині зростає співпраця між українськими та німецькими підприємцями
Львівщину відвідала делегація німецьких бізнесменів і зустрілась із представниками бізнес-середовища області та організацій, які сприяють його розвитку
Про це пише Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
"Кожен візит наших міжнародних партнерів в Україну, та зокрема нашу область в умовах воєнного стану – це свідчення того, що ми на правильному шляху та наша перемога близько. Війна поставила перед нами надзвичайно багато викликів, проте – це також можливість переглянути економічні пріоритети, потенціал та шляхи розширення економічного партнерства", - зазначив під час зустрічі перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
Він зупинився на Програмі підтримки бізнесу, яку запровадила Львівщина від початку повномасштабного вторгнення. Зокрема, вона покликана сприяти виходу підприємців, в тому числі релокованого бізнесу, на нові ринки, а також про роботу офісу супроводу інвестора.
"Однією з найбільших наших переваг є індивідуальний підхід до інвестора. Негаразди бізнесу – це наші негаразди і перемоги бізнесу – наші спільні перемоги. І хочеться, щоб було якомога більше перемог, а це - якісно організованих та реалізованих проектів. Для Львівщини - це зокрема проекти у кооперації з німецьким бізнесом", - додав перший заступник.
Відповідаючи на запитання німецької сторони, Андрій Годик також додав, що Україна, зокрема Львівщина працюватиме лише з бізнесом, який не перебуває під санкціями і не фінансує російський тероризм.
"Наш пріоритет - це наша перемога. Нам принципово важливо і ми раді тому бізнесу, який заявив про свою позицію щодо російської агресії щодо України і не підтримує ворога, зокрема в економічному плані. І ми раді бізнесу, який не є під санкціями, а також не належить до бізнесу, який фінансує тероризм"
У складі німецької делегації - більш як десяток керівників підприємств та організацій з різних сфер, зокрема тих, що стосуються питання безпеки бізнесу.
"Ми зараз аналізуємо те, що тут відбувається і в майбутньому сподіваємось, що будемо вести тут бізнес і більше компаній будуть сюди після нас приїздити", - зазначили представники німецького бізнесу.
Про економічний потенціал Львівщини розповів керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.
"Економіка Львівського регіону є диверсифікована. Тобто всі галузі перебувають в стабільному стані і не має значних диспропорцій. Найбільшу частку займає агропромислова продукція і супутні продукти від неї, будівельна індустрія та інженерія, машино- та приладобудування, а також креативні індустрії та ІТ сфера. Львівщина сьогодні це 2,5 млн населення, з якого 55% є економічно активним. Ми розуміємо наскільки важливі кадри для виробничих підприємств для підприємств і загалом дуальна форма освіти, відтак на території області працює 49 професійно-технічних навчальних закладів, які забезпечують кадрами галузі нашої економіки", - зазначив він.
Зупинились на питанні розвитку логістики, енергоефективності, експорту.
"Ми чітко розуміємо, що таке ринки європейського союзу та наскільки важливими є питання стандартизації та сертифікації, щоб працювати на них", - наголосив Степан Куйбіда.
Німецька сторони також висловила готовність співпрацювати з Львівщиною у напрямі лікування та реабілітації військових та цивільних, які постраждали від російського ворога.
Підприємці обговорили подальші напрями та кроки співробітництва.
Читайте також: Коли німці робитимуть танки в Україні та чому компанія Rheinmetall є важливою для розвитку українського ВПК
- Актуальне
- Важливе