На Львівщині понад сорок осіб отримали статус постраждалих від торгівлі людьми
18 жовтня європейська спільнота відзначає День боротьби з торгівлею людьми. Україна була серед перших країн Європи, що почала відзначати цей день
Про це повідомили в Департаменті соціального захисту Львівської ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Сьогодні, 18 жовтня, в Європі відзначають День боротьби з торгівлею людьми. Болючою є ця тема і для мешкаців України, зокрема Львівщини.
Станом на сьогодні 42 особи з регіону отримали статус постраждалих від торгівлі людьми. Серед них, 28 чоловіків, 11 жінок, 3 дітей. 24 особи зіткнулись з трудовою експлуатацією; 11 – з сексуальною; 5 осіб були втягнені у злочинну діяльність; зареєстровано 2 випадки продажу дитини.
Під категорію постраждалі від торгівлі людьми підпадають особи, проти яких здійснювали наступні правопорушення:
-
силою примушували працювати;
-
насильно утримували, контролювали;
-
змушували до жебрацтва;
-
втягнули у проституцію, порнобізнес.
-
погрожували, шантажували;
-
не виплатили обіцяної заробітної плати;
-
відібрали паспорт чи інші документи;
-
яка зіткнулась з обманом, насильством,
В разі застосування до них перелічених порушень, постраждалі громадяни можуть звернутись за допомогою до місцевої державної адміністрації та мають право на отримання відповідного статусу, що дає можливість отримати повний спектр допомоги.
Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь до найближчого управління соціального захисту населення райдержадміністрації або департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, а також телефонуйте за вказаними телефонами:
527; 0 800 505 501 – Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
1547 – Урядова гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;
112 – гаряча лінія Львівської області.
Довідково:
Україна була серед перших країн Європи, що почала відзначати цей день. Кримінальну відповідальність за торгівлю людьми встановили в 1998 році. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає такі дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, або шляхом підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію, злочинними.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе