На Франківщині відразу кілька людей повелися на фейкові оголошення та втратили понад 100 тис. грн
Мешканці Івано-Франківської області через свою довірливість знову потерпіли від аферистів. Люди втратили понад 100 тис. грн
Про це повідомила поліція Івано-Франківської області, інформує Еспресо.Захід.
Правоохоронці Івано-Франківщини розпочали кримінальні провадження відразу по кількох епізодах шахрайства, від якого потерпіли мешканці регіону. Так, відразу двоє прикарпатців потерпіли від невідомих аферистів, які розміщували фейкові оголошення в мережах. Ще одна потерпіла втратила заощадження, перейшовши за підозрілим посиланням.
Як деталізували в поліції, до них звернувся 55 - річний мешканець села Насташине та повідомив, що на одному із сайтів знайшов оголошення про продаж сільськогосподарської техніки. Невідомому продавцю заявник перекинув всі кошти, а це 48 тисяч гривень. Однак товар йому так і не надіслали, а на телефонні дзвінки аферист не відповідає. За схожою шахрайською схемою ошукали й 47-річного мешканця Івано-Франківська, що хотів придбати в інтернеті запчастини до транспортного засобу. Чоловік переслав невідомому продавцю понад 17 тисяч гривень за товар, який так і не отримав.
А 34-річна харків’янка, яка тимчасово проживає у Верховинській ТГ, потерпіла від онлайн-шахраїв. Жінка розповіла поліцейським, що в одній із соціальних мереж побачила інформацію про оформлення соціальних виплат від міжнародних організацій. Для того, аби отримати гроші, необхідно було перейти за посиланням, ввести персональні та банківські дані. Заявниця заповнила все і втратила понад 40 тисяч гривень.
Поліція Прикарпаття вкотре нагадує: інтернет-афери, пов’язані з продажем товару, об’єднує одна умова – 100-відсоткова оплата або передоплата на відповідний картковий рахунок. Треба обов’язково перевіряти дані продавця в інтернеті. Зокрема, ввести у пошукову систему номер телефону, e-mail, реквізити для оплати та інші дані про продавця. Не треба поспішати робити передоплату. Зважати на інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, тільки з офіційних джерел. Уникати сумнівних гіперпосилань. У жодному разі не можна повідомляти конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім особам. Про будь-який факт чи спробу шахрайства треба повідомляти на "102".
- Планував купити авто через інтернет: шахраї обдурили буковинця на 243 тис. грн
- Актуальне
- Важливе