Музей Соломії Крушельницької збільшився на одну квартиру
Місто викупило площі для розширення Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької.
Цього моменту Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької чекав багато років: нарешті, він зможе розширитися. У будинку за адресою вул. Крушельницької, 23, (що до конфіскації у 1939 році радянським режимом був власністю видатної співачки, і де свого часу з благословення її племінниці Одарки Бандрівської в одному з помешкань організували її музично-меморіальний музей) місто викупило одну з наявних там нині квартир для розширення музейних площ. За 1 мільйон 646 тисяч Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької отримав можливість показати ще щось зі своїх фондів, що налічують понад 20 тисяч одиниць, інформує "Еспресо.Захід".
Соломія Крушельницька. Фото: вікіпедія
Як прокоментував "Еспресо.Захід" директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Михайло Кобрин, для музею це – велика радість. Адже проблема розширення перед цією культурною скарбницею стоїть уже давно. Саме про цю квартиру музей вів з власниками предметні розмови уже від 2015 року, однак остаточних рішень з боку Львова прийнято не було. "Процес зрушився минулого року, коли мені на очі трапило оголошення власників про продаж цієї квартири, – розповідає Михайло Кобрин. – Я дуже просив їх надати перевагу купити цю квартиру саме музеєві, хоча в таку імовірність, з огляду на попередні події, вони вже практично не вірили. Однак цього разу пазл склався – вникнувши у ситуацію, нас підтримало багато впливових людей. Шлях до мети був тернистим, але все вдалося".
За словами Михайла Кобрина, придбані площі дозволять звести у спільних координатах кабінети працівників – директора, його заступника, бухгалтерію, частково фонди, а у вивільнених приміщеннях логічно завершити історію Соломії Крушельницької, організувавши зал під умовною назвою "Соломія Крушельницька і Львів" (бо наразі музейна експозиція завершується перебуванням великої Меи в Віареджо). А також присвятити окрему кімнату видатному композитору Мирославу Скорику, який є двоюрідним онуком Соломії Крушельницької (що, до слова, першою звернула увагу на абсолютний слух маленького Мирослава та порадила його батькам віддати хлопчика до музичної школи) і обладнати виставковий зал.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе