![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Моршинський експеримент: "Деякі люди думають, що на них вивчатимуть вакцину"
До Великодня у містечку більшість дорослого населення отримає першу дозу вакцини проти CОVID-19
Моршин хоче стати першим в Україні містом, яке матиме колективний імунітет проти CОVID-19. Цього тижня у місті розпочали пілотний проєкт вакцинації усього дорослого населення. Людей щеплюють у двох стаціонарних пунктах, а також працює одна мобільна бригада. Вакцинація добровільна, але явка виявилась досить високою, – майже по дві сотні осіб на день. Про це розповів "Еспресо.Захід" міський голова Моршина Руслан Ільницький.
"Станом вечір 20 квітня у рамках пілотного проєкту провакцинували 478 осіб. Ще 361 мешканець вакцинувався до початку проєкту вакциною AstraZeneca, – каже Руслан Ільницький. – Намагаємось постійно комунікувати з людьми, аби пояснити, для чого це робиться. Частина не розуміє, що у чому полягає експеримент. Думають, що це експеримент з вакциною. Тож намагаємось пояснии, що вакцину у Моршині не випробовують – вона уже пройшла випробування і застосовується у різних країнах. Наш експеримент полягає у тому, аби за короткий проміжок часу вакцинувати практично усе доросле населення. Нам це не складно зробити, адже Моршин – чи не найменше в Україні місто обласного підпорядкування. У нас всього 4200 мешканців. З них приблизно 3500 тисячі віком від 18 років. Враховуючи, що 361 особа уже вакцинувалась раніше, у рамках проєкту сподіваємось вакцинувати більше двох тисяч осіб".
Загалом для пілотного проєкту імунізації Моршину у Лабораторному центрі зарезервували 4200 доз вакцин CoronaVac. У МОЗ гарантували поставку необхідної кількості вакцини, аби усі учасники проєкту отримали другу дозу через 28 днів. Утім, ідея такого експерименту належить не МОЗу, а Моршинській громаді.
"Ми звертались і до обласної адміністрації, і листом до прем'єр-міністра. І вже прем'єр давав доручення МОЗу. МОЗу цей проєкт цікавий тим, що вони вивчатимуть як працює колективний імунітет на прикладі Моршина. Але для нас це цікаво тим, що створить безпечні умови і таким чином більше відпочивальників приїздитимуть до нашого курорту, – каже Руслан Ільницький. – Для нас це шанс вийти з кризи, бо економіка Моршина на дві третини пов'язана з санаторно-курортною діяльністю, яка занепадає через пандемію. У нас зростає безробіття, заборгованістю по зарплаті. Тобто криза у нас більше, аніж у інших містах, які мають поліекономіку. Тому нам важливо, аби Моршин став безпечний і сюди їхали відпочивальники".
- Нагадаємо, 16 квітня, у Моршині запустили пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я України – мешканців міста вакцинуватимуть від COVID-19
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)