Мінкульт ще не визначився, що робити з Почаївською лаврою. На неї претендують декілька конфесій
У Міністерстві культури та інформаційної політики ще не визначитися щодо того, як вирішити суперечку з Почаївською лаврою, адже на неї претендують кілька конфесій
Про це повідомив очільник відомства Олександр Ткаченко в інтерв’ю LIGA.net, передає "Еспресо.Захід".
При цьому у Мінкульті бачать можливість проведення богослужінь різними церквами на одній території.
"Ми ще не думали. Давайте спочатку розв'яжемо питання з власністю. Надалі мають ухвалюватися виважені рішення, в який спосіб там можуть відбуватися служіння: чи то оренда, чи то тимчасові угоди", – сказав Ткаченко.
Він навів приклад, як це відбувається у Києво-Печерській лаврі. За словами Ткаченка, на її території у святкові дні проводить богослужіння Православна церква України, а внизу продовжує служіння УПЦ МП.
Міністр зазначив, що не всі церкви, якій підпорядковуються УПЦ МП, належать Московському патріархату. Зокрема, вони можуть бути приватними, перебувати у власності релігійних організацій, в оренді та користування органів влади. Переважна кількість церков УПЦ МП, за словами Ткаченка, є власністю місцевих органів влади.
Він також заявив, що Почаївську лавру передали УПЦ МП в користування, але, лише на використання однієї частини лаври, Кременецького заповідника, завершується угода. Основа Почаївської лаври, за словами Ткаченка, є за угодою з Кабміном в користуванні на 49 чи 50 років, і термін спливає ще нескоро.
Очільник відомства розповів, що у Кременецькому заповіднику відбувається "та сама картина, що і в Києві": священник нібито забрав ключі й перешкоджає Мінкульту повернути цю церкву у власність держави.
- Нещодавно міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив про початок процесу повернення майна держави у Почаївській Успенській лаврі.
- Актуальне
- Важливе