"Ми проаналізуємо сигнал від екоактивістів", – очільник департаменту Львівської міськради про вирубку лісу для цвинтарів

Однак проблема, мабуть, у тому, що, за словами екологів, інші суміжні земельні ділянки "вже чітко визначені міською владою під забудову".

"Наші фахівці підготували аналіз щодо можливого розширення цвинтаря лише в одному напрямку. Ми комплексно підходили до цього питання, аналізували можливість розширення цвинтаря по всьому периметру і на сьогодні вибрали оптимальний варіант.  Буде розроблятись детальний план, можливо він підкоригується, але цей варіант є оптимальним", – розповів для Еспресо.Захід Олександр Одинець, директор департаменту ЖКГ Львівської міськради.

Нагадаємо, еколог і заступник директора ГО "Дунайсько-Карпатська програма" Анаталій Павелко засумнівався у доцільності вирубки 10 гектарів лісу біля Голосківського цвинтаря. Еколог каже – це завдасть непоправної шкоди екосистемі Львова. А уникнути цього можна, якби розширювати цвинтар так, як це колись було передбачено генпланом.

"Місто володіє величезною кількістю земельних ділянок, навіть у тому ж районі Голосківського цвинтаря. Там були дачні масиви. Цвинтар безпосередньо з одного боку прилягає до Брюховицького лісу, де лісонасіннєвий центр, а з іншого боку від кладовища - дачні масиви. І ці дачні масиви (до траси зі Львова на Раву-Руську) у свій час намагалися передати під розширення Голосківського кладовища. І так у генплані було позначено частину з цих ділянок. Зауважу, що на нині їх вже майже й не залишилось".

Втілити такий проект навряд чи вдасться – відповідає Олександр Одинець. 

"Я знаю, що дачні кооперативи там є. Але, як мінімум, якщо є дачний кооператив, за ним закріплена земельна ділянка – треба отримати згоду. Якщо згоди нема, тоді треба здійснювати викуп з метою для суспільних потреб. Ця процедура є конфліктна і вартісніша, тому був обраний інший варіант. Але ми додатково проаналізуємо цей сигнал від екоактивістів", – підсумував Одинець.

Всього у Львові є 12 цвинтарів. Зараз поховання проводять лише на Голосківському, на Янівському і Сихівському дозволені лише підхоронення до родичів, на Личаківському – хоронять лише за особливі заслуги.

Щоби уникнути виникнення критичної ситуації, коли для поховання львів’ян зовсім не буде місця, влада міста вирішила розширити два кладовища – Сихівське та Голосківське.  

Аби розширити, скажімо, Голосківський цвинтар, знадобиться вирізати дерева, а це 10 гектарів лісу. 

За словами Павелка, вільні ділянки місто віддає під забудови, а натомість для цвинтаря вирубують ліси.

"Є одне велике "але". Справа в тім, що всі ці земельні ділянки вже чітко визначені міською владою під забудову. На нині погодження на зміну цільового призначення лісових ділянок надає Кабмін. Якщо Львів прийде завтра і скаже, що хоче ці ділянки під забудову, то це викличе величезний скандал і, скоріш за все, такого погодження вони не отримають. Натомість робиться така оборудка: показуємо, що ми передаємо ці ділянки на святу справу - розширюємо кладовища, бо нема де людей ховати. А ті ділянки, що були – замість цвинтарів передаємо під забудову. Таким чином вони намагаються з одного боку отримати ділянки під новобудови, а з іншого боку показати, що місто хоч і "відриває від серця", але кусок лісу забрати мусять".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.