Відкриття аеропорту у Львові дозволить закрити небо над Україною, – голова ОВА Козицький

Очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький заявив, що відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною

Про це він сказав у п'ятницю, 17 травня, під час Національного туристичного саміту у Львові, передає "Еспресо.Захід".

Відкриття аеропорту – це закриття неба над Україною і можливість для інвесторів

"Для нас важливо відкрити аеропорт. На кожній міжнародній зустрічі ми акцентуємо увагу на тому, що відкриття аеропорту - це, з одного боку, закриття неба над Україною. З іншого боку, це величезна можливість для іноземного інвестора, іноземного туриста побачити Україну", – наголосив Козицький.

Він також зазначив, що це є і можливістю для людей подорожувати. І дати змогу зрозуміти, що відстань, наприклад, від Львова до Лондона, майже така ж, як відстань від Львова до Донецька.

"Що ми дуже велика держава і єдині у своїй мрії перемогти", – додав очільник ОВА.

Що відомо про відкриття аеропортів в Україні

Раніше повідомлялося, що надзвичайний і повноважний посол Турецької Республіки в Україні Мустафа Левент Більген готовий лобіювати можливість відкриття Львівського аеропорту.

18 січня заступник глави ОП Ростислав Шурма заявив, що Україна докладає значних зусиль для відновлення авіасполучення з Києва та Львова, яке було перерване з початком великої війни в лютому 2022 року.

Згодом стало відомо, що Україна починає переговори з регуляторами США та ЄС про відкриття аеропортів. Водночас Украерорух зазначав, що повітряний простір буде відкрито відразу після завершення воєнних дій та перемоги України.

2 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що достатні засоби ППО, зокрема літаки F-16, дозволи б Україні відкрити аеропорт у Львові.

Водночас речник Повітряних сил ЗСУ казав, що функціонуючий аеропорт у Львові може бути потенційною ціллю росіян, тому для його відкриття потрібно усвідомлювати усі можливі ризики.