Людям, які купували в Україні дипломи про вищу освіту, часто бракувало середньої, – ексзаступник міністра освіти Хобзей
Зовнішнє незалежне оцінювання придумали, щоб унеможливити зловживання і викорінити корупційні схеми
Про це в інтерв'ю для "Еспресо.Захід" розповів ексзаступник міністра освіти, багаторічний очільник управління освіти Львова та Львівської області Павло Хобзей.
"Це була дійсно реформа, бо після неї діти прибиральниці чи медсестри отримали змогу вступити в медичний університет. А раніше це було немислимо. Це треба оцінювати позитивно. Тому що раніше тільки 15% вступали в вищі навчальні заклади", – пояснює Хобзей.
Він каже, що реформ в Україні було обмаль і називає запровадження ФОПів, децентралізацію, медичну реформу та, власне, ЗНО. Також Хобзей згадує, що при міністрі освіти Василеві Кремені було лібералізоване питання ліцензування ЗВО, що призвело до створення багатьох університетів. Вони, втім, були різними.
"Наприклад, в 2002 році ліцензію отримав Українських католицький університет – один з найінноваційнішних університетів України, де питання академічної доброчесності не стоїть. Та водночас були університети, які я називав би кіосками з продажу дипломів про вищу освіту. Та багатьом випускникам цих університетів, які отримали дипломи про вищу освіту, насправді бракувало середньої освіти.
Тодішній міністр, академік Василь Кремінь вважав, що чим більше громадян України отримає вищу освіту, тим розвиненішою буде нація і науковий потенціал країни зростатиме. Але не були поставлені бар'єри проти зловживань і проти низької якості освіти. Коли ти лібералізуєш ліцензування, то потрібно слідкувати за якістю освіти. А Державна інспекція якості освіти у часи Табачника була інструментом для політичної розправи з університетами, які не підтримують їхньої політики", – наголосив Побзей.
- За цим посиланням читайте повну версію інтерв'ю з Павлом Хобзеєм
- Актуальне
- Важливе