Львову потрібно буде позичити 1 млрд грн, щоб витратити їх на розвиток міста, – Уляна Пак
Депутатка Львівської міської ради ("ЄС") Уляна Пак роз'яснила результати громадських обговорень документу, завдяки якому Львів має розвиватись наступного року. Зокрема, вона наголосила, аби мати змогу витратити на розвиток 1,496 млрд грн місту треба буде вкотре позичити гроші – 1 млрд грн.
Про це вона написала на своїй сторінці у facebook, передає "Еспресо.Захід".
"106 млн – громадський бюджет. Разом з тим, за пропозицією спільного засідання бюджетної комісії і комісії законності дофінансування у розмірі 16 млн грн ще додатково потребують проєкти, які опинились першими "під рискою", – зазначила Уляна Пак.
Освіта
У цій ніші серйозним недоліком депутатка вважає суттєве недофінансування освіти, на яку у 2021 році було передбачено близько 280 млн, а у 2022 р. – лише 100 млн. Оскільки освіта для громади Львова була пріоритетом завжди, такі дії є неприпустимі."Потрібно також відновити минулорічну тенденцію завершення уже розпочатих об‘єктів, а не розтягування ремонтів на роки. Натомість бачимо в проекті чимало об‘єктів із фінансуванням на 1-2% від загальної потреби", – додає вона.
Вона також зазначила, що під час обговорень наголосила на необхідності збільшення видатків на:
- завершення робіт для відкриття садочка на Виговського, 1, оскільки громада Залізничного району вже кілька років очікує відкриття цього дошкільного закладу, але в бюджеті далі бракує майже 20 млн грн.
- ремонт спортивного майданчика Початкової школи «Один, два, три», який продовжуватиметься третій рік і до його завершення бракує ще 2,5 млн грн.
- ремонт гідроізоляції та дренажу будівлі Початкової школи "Світанок". Минулого року вдалось виконати серйозний об‘єм робіт, але замість завершити роботи у 2022 році – автори бюджету далі залишають недофінансованими близько 1,5 млн грн.
Медицина
Відомо, що з 205 млн грн бюджету розвитку медичної галузі цілого міста понад 50% коштів (110 млн грн) планують витратити на капітальні ремонти лише однієї лікарні. Чому саме так, Уляна Пак під час обговорення так і не почула.ЖКХ
На програму капітальних ремонтів ОСББ і ЖБК цілого міста виділяють лише 4 млн гривень, що є дуже мало, адже цими коштами зможуть скористатися менш як 10 ОСББ та ЖБК. Тоді як на програму ремонту і заміни ліфтів планують виділити 5 млн."Просто обурила сьогодні ПОВНА ВІДСУТНІСТЬ КОШТІВ у 2022 році на продовження ремонту свіжорозритої вулиці Яворницького, якого мешканці чекали кілька десятків років. Якщо ж все-таки чиновники не врахують мої зауваження, мешканці Яворницького точно допоможуть їх переконувати", – наголосила депутатка.
Вона також додала, що аналогічна ситуація із колектором у Скнилівському парку – кошти, передбачені у 2021 році підрядна організація використає протягом зими, а на продовження робіт – жодної гривні.
Натомість на ремонт вулиці Ряшівської (проектованої) виділяють 3 мільйони. Однак без ремонту колектора у Скнилівському парку ніколи ця дорога не зможе з‘явитись.
Ремонти доріг
Наступного року продовжуватимуться виплати за ремонти вулиць Бандери, Хмельницького, Двірцевої, Хуторівки, Череівецької, Замарстинівської, Шевченка. Зокрема:- Залізнична – передбачено 1 млн з необхідних 120 млн.
- Перехрестя Тракт-Глинянський-Личаківська-Колумба – 1,1 млн з необхідних 160 млн.
- Міст на Омеляна Ковча – 1 млн з необхідних 62 млн.
- Зелена (від Дж.Вашингтона до Луганської) – 1,7 млн з необхідних 209 млн.
- Дорога від Суботівської до Рясне – 2 млн з необхідних 280 млн.
- Тунель під коліями станції Клепарів – 2 млн з необхідних 402 млн…
Парки
Також стало відомо, що з таким бюджетом розвитку, обіцяних завершень тривалих ремонтів парків вчергове не відбудеться.Адже для завершення ремонтів бракує:
- парку Виговського від 3-7 млн
- на Скнилівський (який ремонтують шостий рік) понад 30 млн.
Схожа ситуація з Личаківський парком, парком 700-річчя, Залізна вода та Горіховий гай.
"Таким чином, зважаючи на суттєві недоліки запропонованого проекту бюджету, дисбаланс між врахуванням потреб усіх сфер життєдіяльності міста, голосувати за нього в такому вигляді я не буду", – наголошує депутатка.
- Нагадаємо, раніше ми писали, що Львівська громада змогла впоратися з загальним бюджетом-2021, який формується за рахунок податків і зборів. Натомість провалила бюджет розвитку. За словами директора департаменту фінансової політики Львівської міськради Олега Іщука, до бюджету розвитку ми недобираємо майже 400 млн грн.
- Актуальне
- Важливе