Лікарка-пульмонолог попередила, чого слід очікувати від "Омікрону"
Третя хвиля COVID-19 в Україні затихає, але медики непокояться, що новий штам коронавірусу може виявитися не настільки безпечним, як про це говорять.
Як нагадала під час пресбрифінгу експертка департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з пульмонології Надія Рудницька, вперше цей штам був зареєстрований 24 листопада торік у Південній Африці, передає "Еспресо.Захід". Він досить швидко розповсюдився по світу. У США, Франції, Великій Британії, Нідерландах та Німеччині вже запровадили локдауни й обмежили в'їзд іноземців.
"Кількість пацієнтів з коронавірусною хворобою на Львівщині значно зменшилася. Але лише наше відділення у Центрі легеневого здоров'я заповнене на 50%. Ті пацієнти, що перебувають у стаціонарі, - середньої тяжкості і тяжкі та потребують інтенсивної медикаментозної терапії, - повідомила фахівчиня. - Значна частина хворих з тяжким перебігом матиме LONG COVID чи ускладнення від COVID-19 та потребуватиме подальшого лікування".
Вона розповіла, чим відрізняється захворювання, викликане "Омікроном" від захворювання, викликаного іншими штамами коронавірусу.
Найближчим часом штам "Омікрон" спровокує ріст захворюваності. Чому ми його так боїмося?
Це доволі заразний штам і викликатиме він захворювання у багатьох людей. Хоч перебіг його переважно легкий, але серед великої кількості людей, які захворіють, будемо мати й велику кількість пацієнтів із тяжкою формою COVID-19, які потребуватимуть госпіталізації. Наплив пацієнтів зросте, що створить навантаження на медичну систему.
Чи можна діагностувати штам "Омікрон" звичайними тестами – швидкими чи ПЛР?
Так, цей штам є чутливим до цих тестів і звичайно ці тести треба проводити, щоб виявити хворих і вони не контактували з великою кількістю людей.
Як впливає вакцинація на штам "Омікрон"?
За даними ВООЗ, "Омікрон" може бути менш чутливим до наявних вакцин. Тому людям вводять бустерну (третю) дозу для підсилення імунітету. В Україні бустерну дозу можуть отримати окремі категорії населення після того, як мине шість місяців після введення другої. ВООЗ говорить про те, що вакциновані краще захищені від смерті і значних ускладнень після COVID-19.
Які симптоми захворювання, викликаного штамом "Омікрон"?
Дані є різні, але дослідження за участі 78 тисяч пацієнтів показують, що симптоми мало чим відрізняються від тих, що супроводжують COVID-19, який викликаний іншими штамами. Немає втрати нюху і смаку, першіння у горлі та нежитю. Всі інші симптоми – такі ж, як і при попередніх штамах.
Чому вірус постійно мутує?
У міру того, як велика кількість людей хворіє, вірус видозмінюється. Єдиний спосіб припинити цю пандемію – вакцинувати 70% населення планети. На сьогодні багато країн не мають доступу до вакцинації, тому з'являються все нові й нові штами коронавірусу.
Надія Рудницька наголосила, що вакцинація не заміняє носіння масок, миття рук і соціального дистанціювання.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе