Леся Кічура. Паперові чи електронні? Ну звісно ж… Коли востаннє отримували листа в конверті?
Днями випадково натрапила на цю раритетну поштову скриньку на одній із вулиць Винників. Мало не пищала від радощів. Коли робила світлину, чоловік, котрий випадково проходив поряд, подивився на мене, наче на якусь придуркувату.
Ех, нічого він не тямить у ретроречах. Така поштова скринька стояла років із 30 тому (!!!) недалечко мого будинку, і я тоді мало не щоденно визирала з вікна листоношу, яка розпихала скриньками-сховками поштові відправлення. Чекала на улюблений номер журналу "Малятко" й листи. Писала мені двоюрідна сестра зі Львова. Не смійтеся, бо ж тоді не було мобільників… (ха-ха – таке враження, що пишу про динозаврів) і навіть стаціонарний телефон був не в усіх.
Відтак наше з сестрою листування ще й досі зберігає моя мама. У хвилини ностальгії ми сідаємо, витягуємо вже порепану часом пластикову скриньку, а в ній скарбів – не злічити.
Загалом наше листування тривало декілька літ, коли після сезону спільного "літньо-бабусиного відпочинку" нас забирали по домівках, а вдома що – нудьга та сумулька. У листах ми обмінювалися фантиками з жуйок і новорічними листівками, тож, звісно, кожна з нас із часом мала пристойну колекцію того й іншого.
Коли до армії пішов мій брат Юрко, то, мабуть, я була тією людиною, хто відписував йому того ж дня впродовж усіх 24 місяців служби. Не знаю, звідкіля, але любов до писаних листів у мене, таке враження, наче з народження.
Коли ж надходив час наближення веремії новорічно-різдвяних свят, о… тоді наша скринька не встигала приймати всі ті товстенькі конверти з новорічними листівками. Вони були такі чудесні та щирі, що ми берегли їх десятиліттями. Навіть зараз – зазирнеш до маминої скриньки поштівок, а там лист. Людини вже й на світі немає, а ми досі зберегли поштівку.
У сьогоденні, звісно, паперові листи мають шалену конкуренцію – мейли, повідомлення у вайбері, фейсбуці та ще з десяток всесвітніх мереж. Швидко, безкоштовно… та зазвичай шаблонно й набридливо.
Проте навіть зараз моя скринька (невеличка, прилаштована до воріт мого будинку) чекає на паперові листи. З нагоди Різдва та Нового року, днів народження та ювілеїв я їх таки отримую. І дуже тішуся тому, що серед моїх рідних та колег є люди, які розуміють цінність отого вітального листа, який несе у собі частинку серця та щирих емоцій від відправника до адресата. І дарма, що між ними моря й океани, країни та континенти.
А ви надсилаєте та отримуєте паперові листи? І як загалом ставитеся до цієї древньої традиції – писати вітання від руки?
Про авторку. Леся Кічура – українська казкарка, письменниця, кандидатка наук з соціальних комунікацій, провідна редакторка Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе