У Волинському ляльковому театрі презентували виставу, яку створили діти
У Волинському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави "Найцінніший скарб", створеної дітьми під орудою лікарів, митців та волонтерів
Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України, інформує Еспресо.Захід.
У Волинському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави "Найцінніший скарб", яку під орудою психологів, терапевтів, художників, акторів та волонтерів створили діти. Мова про ініціативу "Лялькової майстерні для дітей з інвалідністю і без", що ставить за мету допомогти українським дітям та дорослим, постраждалим від війни з Росією, відновити та покращити їхнє психічне здоров’я за допомогою мистецьких практик.
Як зазначають у Міністерстві культури та інформаційної політики України, заняття з лялькотерапії та акторські тренінги тривали упродовж семи днів. Окрім того, діти мали можливість власноруч створювати ляльки, які й стали героями майбутньої вистави. Сценарій до неї також написали учасники майстерні. Лялькова майстерня реалізована у межах проєкту "Інклюзивні мистецькі практики для підтримки ментального здоров’я дітей та дорослих під час війни" стараннями ГО "Лабораторія змін" у партнерстві з Волинським академічним обласним театром ляльок за підтримки Українського культурного фонду в межах грантової програми "Культура без барʼєрів".
"Культурні послуги мають бути доступними для кожного та кожної, незалежно від віку, статі, фізичних, ментальних чи соціальних можливостей, - акцентує начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я МКІП Леся Хемраєва. -Забезпечення безбар’єрного доступу до культурних послуг сприяє більшій соціальній інклюзії та інтеграції всіх груп населення".
- Волинський драмтеатр відкриє 85-й сезон виставою режисера зі Львова
- Актуальне
- Важливе