
У Львові показали оновлену "Шевченкову думу"
Заслужений ансамбль танцю України "Юність" відзначив у Львові Шевченкові дні оновленою вокально-хореографічною композицією "Шевченкова дума"
Про це інформує Еспресо.Захід
У Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді представленням вокально-хореографічної композиції "Шевченкова дума" Шевченкові дні відзначив заслужений ансамбль танцю України "Юність". Мова про унікальну постановку, яку покликало до життя святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Тоді, даючи інтерв’ю Львівському телебаченню, відомий хореограф, який вже понад 40 років є художнім керівником заслуженого ансамблю народного танцю України "Юність" Михайло Ваньовський сказав, що якщо не відгукнеться на цю дату його колектив, інші, то хто тоді будемо? А хореографічних постановок на твори Шевченка (хіба окрім балету "Лілея" Данькевича) в Україні на той час не було ні однієї. І Михайло Ваньовський захотів таку зробити.
"Свого часу - ще у 80-х роках - наш львівський історик та громадсько-політичний діяч Всеволод Іськів ( чия дружина розробляла колись для "Юності" костюми і чий син загинув, захищаючи Україну), коли я поділився з ним своїми творчими планами, сказав мені: "Якщо творець щось створює і його твір не буде мати наслідку для людей, такий твір непотрібний", - розповідав нам Михайло Ваньовський напередодні. - Ці слова стали для мого подальшого життя своєрідною настановою. Мало констатувати якийсь факт минулого чи обряд, потрібно завжди робити висновок і давати напрямок. Отож і цього разу я занурився у Шевченка, у музику українських композиторів (зокрема у музику Людкевича) і почало щось народжуватись. А оскільки всі ми тоді жили подіями на Майдані, то й Майдан знайшов своє відображення на сцені. Місток з минулого в сучасне і звідси – в майбутнє. Цією постановкою ми відзначили на сцені Львівської опери наше 50-річчя. І нею Львів завершив тоді урочистості до Шевченкового ювілею.
Правду кажучи, я дуже боявся. Але взявся за гуж, не кажи, що не дуж. Серце завмирало, поки тривало дійство. А потім були шалені оплески. Наш видатний мистецтвознавець Володимир Антонович Овсійчук потім сказав мені, що очікував звичного Шевченківського концерту, а пережив потрясіння. І вже вийшовши з театру, молив Бога, щоб нікого зі знайомих не зустріти, бо ще хотів затримати ту емоцію і її сповна пережити. І це його враження дало мені ще більше сили, наснаги, впертості і, зрештою, віри: усе можна зробити, якщо щиро цього хочеш".
Сьогодні свою "Шевченкову думу" "Юність" видозмінює щороку, реагуючи зі сцени у танці на всі ті події, якими саме в цю мить живе країна.
- У Львівській опері "Різдвяна містерія" підсумувала рік 60-го обертання "Юності" навколо сонця
- Актуальне
- Важливе







