
Reimagine future: у Львові презентували експозицію плакату з міжнародної трієнале
У середу, 9 квітня, в Інформаційно-освітньому центрі Львівського скансену відкрили експозицію плакатного мистецтва Reimagine future
Про це повідомляє кореспондентка "Еспресо.Захід" Андріана Стахів.
Сама міжнародна трієнале екоплаката "4-й Блок" вже вкотре від 1991 року відбулася у Харкові минулого року та зібрала учасників у трьох номінаціях "Reimage humanity", "Маріуполь: 86 днів сили" та "Reimagine future".
Фото: Андріана Стахів
Наразі у Львові презентувати роботи вже усіх трьох номінацій: одна із них розмістилась у стінах УКУ, інша у просторі Львівської національної академії мистецтв, і нарешті фінальна частина й номінація Reimagine future символічно розгорнулась в укритті Львівського скансену.
"Пів року йшли перемовини і приготування, і власне, ми прийняли цю частину, бо це теж так трошки дивно для музею, який займається минулим, етнографією, прийняти ту частину виставки, яка є про майбутнє, про це уявлення майбутнього, але це теж гарний виклик для нас і теж дуже цікаво. Тобто ми теж хочемо з таким матеріалом працювати, щоби десь бути таким місцем зіткнення традиції і сучасного, традиції і майбутнього, бо це важливо", – ділиться керівник відділу науково-освітньої та виставкової роботи музею Роман Зілінко.
Читайте також: "Дорога довша як життя": у Львові відкрили велику виставку художника Дмитра Стецька. Фото
Фото: Андріана Стахів
Загалом експозиція в укритті охоплює 44 роботи, які рефлексують над "переуявленням" майбутнього, шукають у ньому свої сенси: природні, технологічні, ціннісні. Тут нові сподівання сусідять з острахом загроз, але поряд з усім проростає надія на любов, мир і справедливість. Ці роботи належать дизайнерам із різних куточків світу: це і Австралія, і Японія, Китай, Туреччина, Польща, Швейцарія, Україна та багато інших країн.
"Ця трієнале плакату відбувається з 1991 року, – нагадує Роман Зілінко. – Вона від початку задумувалася як міжнародна і має велику славу серед дизайнерів, серед тих, хто займається в графічним дизайном і власне плакатами. Тому традиційно тут беруть участь найцікавіші автори зі всього світу. Маємо і Японію, і Туреччину, і Мексику, і ближчі країни європейські. І теж декілька авторів з України. І, що нам особливо приємно, тут є два плакати нашої дизайнерки Богданки Давидюк, яка працює в музеї, працює над нашими афішами, над нашими дизайнами".
Фото: Андріана Стахів
Загалом трієнале, яка попри всі сучасні реалії все ж відбулася у рідному Харкові, отримала понад 1500 плакатів із понад 30 країн. Тим часом завдяки зібраним за роки роботам вже можна легко прослідковувати зміни та розвиток у цій гілці мистецтва та навіть проводити чимало різних досліджень, переконані харківські колеги музею.
А роздивитись усі плакати уважніше та віднайти до них і до теми свої рефлексії відвідувачі Львівського скансену мають нагоду до 7 червня. Вхід на виставку – вільний.
- Актуальне
- Важливе




