![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Понад 650 учасників: на Прикарпатті пройшла міжобласна "Битва вертепів"
Сьогодні, 21 січня, в Університеті Короля Данила пройшла "Битва вертепів – 2024". Фестиваль проводять вшосте
Як повідомляє Галка, цьогоріч фестиваль став наймасовішим, адже у ньому взяли участь понад 650 осіб, передає "Еспресо.Захід".
Цьогоріч "Битва вертепів" вперше охопила чотири області заходу України. На фестиваль завітали 29 колективів, зокрема з Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Тернопільської областей. Журі обере переможців серед учнів 7-11 класів у двох номінаціях: "Вертеп" та "Маланка".
Голова членів журі у номінації "Вертеп", організаторка фестивалю Іванна Бабецька каже, що у такий спосіб продовжують відтворювати українські народні звичаї, традиції, прославляти Христа завдяки Вертепу та Маланці.
"Можемо сказати, що "Битва вертепів – 2024" - це не лише фестиваль Івано-Франківської області, як в попередні роки, а й західної України. Приємно, що беруть участь колективи з різних територіальних громад нашої області", – відзначає Бабецька.
Вона додає, що Маланку хочуть внести до культурної спадщини ЮНЕСКО, тому молодь має відтворювати українську автентичність.
"Приємно, що діти розуміють, що потрібно відтворювати українську свідомість та самобутність", – каже Бабецька.
Переможці фестивалю матимуть змогу безкоштовно навчатися в Університеті Короля Данила. За друге місце – 50% знижки на навчання, а за третє – 25%. Крім того, отримають грошові винагороди.
Молодіжний гурт колядників Долинського міського будинку культури зібрав колядки західної, центральної та східної України і об’єднав їх у єдине дійство.
"Таким чином ми показали, що Україна має в такий важкий час єднатися і підтримувати українські традиції", – кажуть колядники.
Колядники з Криворівні завітали на фестиваль в гуцульських строях.
"Наші колядки не подібні до інших, вони мають свою специфіку. Сьогодні ми відтворили частину гуцульської коляди. Ці тексти, які є у нашому виступі, передаються з уст в уста, діти знають їх з народження. Ми з цим живемо, ми це любимо, ми це продовжуємо і хочемо, щоб наступні покоління брали з нас приклад", - кажуть колядники.
- Нагадаємо, співочий дует із Рівненщини переміг на міжнародному фестивалі
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)